• Menu

  Prowadzenie spółki – pamiętaj o wymogach prawnych

  Prowadzenie działalności gospodarczej w charakterze spółki będzie wymagać od nas przestrzegania przepisów prawa wynikających bezpośrednio z Kodeksu Spółek Handlowych.

  Decydując się na propozycje. W zależności od tego czy chcemy zdecydować się na prowadzenie spółki osobowej czy kapitałowej inne przepisy prawa dotyczyć będą naszej działalności. Niezależnie od tego na jaką formę się zdecydujemy nasza działalność będzie wymagać przestrzegania przepisów wynikających bezpośrednio z podejmowanej przez nas formy działalności.

  Poszukiwanie zleceń finansowanych przez Skarb Państwa

  Prowadzą działalność o charakterze budowlanym w wielu przypadkach nasze zainteresowanie skierowane zostanie na zlecenia, które będą wynikać z inwestycji spółek Skarbu Państwa i jednostek administracji publicznej. W tej sytuacji istotną kwestią będzie dla nas zapoznanie się z przepisami, które dotyczyć będą takiego zagadnienia jak zamówienia publiczne.

  Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzyskanie takiego zlecenia będzie uwarunkowane spełnieniem określonych wymagań oraz uczestnictwem w ogłoszonym przez jednostki publiczne przetargu. Jeśli realizacja zadania będzie dotyczyć budowy musimy również brać pod uwagę uwarunkowania jakie stawia nam bezpośrednio ustawa Prawo Budowlane.

  Prowadzenie własnej firmy czy spółki będzie wymagać odpowiedniej staranności i znajomości przepisów prawa. Jeśli nie jesteśmy biegli w prawie musimy zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy specjalistów zajmujących się prawną obsługą przedsiębiorstw. Należy bowiem pamiętać o istniejącym domniemaniu znajomości przepisów prawa, które są ogłoszone w Monitorze Polskim i Dzienniku Ustaw. Przedsiębiorca nie ma więc prawa tłumaczyć się nieznajomością jakiegoś przepisu.

  Dzięki pomocy profesjonalistów zajmujących się obsługą firm można oczekiwać, że nasza działalność zostanie uporządkowana i będziemy przestrzegać obowiązujące nas przepisy. W takiej sytuacji również ewentualna likwidacja spółek będzie mogła zostać przeprowadzona bez większych problemów, ponieważ prawnicy znający Kodeks spółek handlowych poradzą sobie z tego typu sytuacją bez problemów. W przypadku dużych firm inwestycja w obsługę prawną wydaje się więc wskazanym działaniem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *