• Menu

  Prasa termotransferowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Prasa termotransferowaWykorzystanie technologii sublimacyjnej to jeden z najprostszych sposobów na przeniesienie oryginalnych grafik na koszulki, bluzy, torebki i inne gadżety reklamowe.

  Jeżeli zależy Ci na tym by naniesiony na określony przedmiot druk, charakteryzował się niebywałą trwałością i mocnym nasyceniem kolorystycznym to niezwykle istotną kwestią będzie zakup odpowiedniej prasy sublimacyjnej/termotransferowej.

  Czym jest prasa termotransferowa? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie? Jak wygląda obsługa tego urządzenia?

  Jak wybrać odpowiednią prasę sublimacyjną?

  Prasa sublimacyjna, nazywana często prasą termotransferową jest profesjonalnym urządzeniem umożliwiających przeniesienie (przetransferowanie) grafiki z sublimacji, folii flex lub flock a także papierów do druku laserowego na określony przedmiot np. koszulkę. Zanim wybierzesz prasę do swojej firmy, zastanów się dokładnie nad jej głównym przeznaczeniem. Czy będzie to prasa do powierzchni dużych i płaskich – odzieży, puzzli, podkładek, bądź mniejszych o nieregularnych kształtach takich jak np. kubki, filiżanki i długopisy. Na polskim rynku nie brakuje także wielofunkcyjnych pras termotransferowych, łączących w sobie cechy wyżej wymienionych urządzeń. Zastanawiasz się czy poradzisz sobie z obsługą tego urządzenia?

  Czy obsługa prasy sublimacyjnej jest skomplikowana?

  Wszystko tak naprawdę zależy od funkcjonalności samego urządzenia, na szczęście znaczna większość z nich nie wymaga od nas większego wysiłku ani kontroli. Prasa termotransferowa wyposażona jest zazwyczaj w płytę grzejną, czujnik czasu z sygnałem dźwiękowym oraz płynną regulację temperatury, co umożliwia jej idealne dopasowanie do własnych potrzeb. Dodatkowo płyta grzejna prasy pokrywana jest teflonem dzięki czemu zmniejsza się ryzyko „przypalenia” nadruku znajdującego się na np. foli flex.

  Jak zatem nanieść oryginalną, firmową grafikę na koszulkę? To bardzo proste, wystarczy tylko równomiernie rozłożyć koszulkę na dolnej części płyty, przedtem należy jednak ustawić odpowiednią temperaturę i czas. Następny krok to umieszczenie transferu na koszulce i zamknięcie prasy. Po upływie określonego czasu prasa termotransferowa otworzy się automatycznie, co jeszcze bardziej przekłada się na komfort i wygodę obsługi urządzenia. Jak widać obsługa nowoczesnej prasy z technologią sublimacyjną nie jest ani skomplikowanym, ani czasochłonnym zadaniem.

  Oprócz cech fizycznych danego produktu i aspektów związanych z jego użytkowaniem, warto również zwrócić uwagę na jego źródło pochodzenia. Na polskim rynku dostępnych jest wiele firm oferujących sprzedaż pras sublimacyjnych, jednak wysokiej jakości, łatwe w obsłudze profesjonalne prasy termotransferowe dostępne są na https://www.supportart.pl/termotransfer/283-prasa-termotransferowa-sublimacyjna-termoprasa-pt3804c.html. Jej zakup będzie gwarancją sukcesu oraz komfortu wykonywanej pracy, niezależnie od tego czy jesteś właścicielem małej jednoosobowej firmy czy dużego przedsiębiorstwa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane