• Menu

  Poznaj możliwości, jakie daje turystyka motywująca

  Jak zmotywować pracownika, by bardziej zaangażował się w wykonywane zadania? Co zrobić, by praca dawała więcej satysfakcji, a zespół czuł się ze sobą związany?

  Choć dobra wypłata na pewno ma wpływ na jakość pracy, nie zapominaj o dodatkowych instrumentach motywacyjnych. Jednym z dobrych pomysłów jest tzw. incentive travel, a więc turystyka motywująca.

  Jeśli wyjazdy integracyjne kojarzą Ci się przede wszystkim z imprezami do białego rana, z których nikt niczego nie pamięta… spójrz na nie z innej perspektywy. Dziś bowiem możliwości są znacznie większe – a co najważniejsze, znacznie bardziej interesujące tak dla pracownika, jak i pracodawcy. Ciekawy wyjazd zagraniczny w nagrodę za wykonanie planu rocznego czy innego dużego zadania – to brzmi świetnie. A co zrobić, żeby dodatkowo było efektywnie?

  Wyjazdy dla firm to więcej niż szansa na integrację

  Tego typu eventy z budowaniem zespołu niewątpliwie mają dużo wspólnego, ale tu nie chodzi tylko o to, by pracownicy poczuli się ze sobą bardziej związani i spotkali nieskrępowani biurową atmosferą. Taki wyjazd może połączyć również przyjemne z pożytecznym. Jak? Przykładowo:

  • możesz połączyć wyjazd zagraniczny dla zespołu z udziałem w międzynarodowych targach branżowych,
  • plan wyjazdu obejmować może również sesje z coachem lub trenerem na ciekawy temat,
  • możecie wykorzystać wspólny wyjazd jako okazję do wręczenia dodatkowych nagród i bonusów najbardziej wyróżniającym się pracownikom.

  Tak naprawdę wszystko uzależnione jest zarówno od specyfiki branży, w której działasz, budżetu, jak i potrzeb. Zorganizowanie takiego wyjazdu wydaje Ci się sporym wyzwaniem? Rzeczywiście, jeśli efekt ma być naprawdę dobry, w zaplanowanie wyprawy i dopięcie wszystkich kwestii organizacyjnych na ostatni guzik trzeba włożyć dużo pracy oraz czasu. Ale nie musisz tego robić samodzielni.

  Zorganizuj wyjazd firmowy przy pomocy ekspertów od incentive travel

  Zależy Ci na stworzeniu ciekawego planu wyjazdu? Chcesz, by łączył rozrywkę, relaks, zwiedzanie i cześć merytoryczną, ale w przemyślany sposób? Żeby wyjazd zadziałał jak najlepszy motywator, musi być zaaranżowany punkt po punkcie, z dbałością o każdy detal. Oczywiście możesz samodzielnie zarezerwować hotel, samolot, transport z lotniska do hotelu, wejścia do wszystkich atrakcji, posiłki, lokalnego przewodnika, dodatkowe atrakcje, trenera który poprowadzi szkolenia…

  Jeśli jednak wolisz swój czas zainwestować w bieżące działania firmy, postaw na współpracę z ekspertami. Oferty kompleksowej obsługi w tym zakresie są dostępne np. na Wyjazdydlafirm.pl.

  Pamiętaj, że podjęcie współpracy z ekspertem w zakresie firmowych wyjazdów zaowocuje również optymalizacją budżetu na organizację takiego eventu. Warto zatem wspólnie z organizacją, która specjalizuje się w incentive travel przygotować ciekawy program wycieczki, doprecyzować program i… wysłać pracowników, którzy zasłużyli na taką właśnie nagrodę w świat. Efekty mogą pozytywnie zaskoczyć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane