• Menu

  Minimum formalności, czyli polisa na życie bez badań lekarskich

  polisa na życie bez badań lekarskichPowodem, dla którego najczęściej odkładamy decyzję o ubezpieczeniu na później, jest nadmiar formalności do załatwienia. Przede wszystkim musimy zapoznać się z treścią umowy, która często nie bywa krótka, a także wnikliwie sprawdzić warunki rozszerzeń czy zakres wyłączeń odpowiedzialności.

  Badania lekarskie są najmniej lubianą przez klientów częścią całej procedury zakupu polisy. Ubezpieczyciel wymaga od nas badań lekarskich głównie po to, by zabezpieczyć się przed wypłatą niekontrolowanej ilości odszkodowań. Ponadto badanie lekarskie pozwoli wyłapać pierwsze problemy ze zdrowiem, a dla niektórych przystępujących do ubezpieczenia to jedna z niewielu okazji do spotkania z lekarzem.

  Warto pamiętać, że skierowania na badania występuje wtedy, gdy na podstawie wypełnionej ankiety medycznej występuje podejrzenie ze strony ubezpieczyciela o zagrożeniu zdrowia. Takie przypadki obejmują m.in.:

  • przebyte operacje,
  • wrodzone schorzenia,
  • aktualną dysfunkcję, np. złamania.

  Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość chorób w początkowym etapie przebiega zupełnie bezobjawowo. Dobre samopoczucie może być dla nas zgubne i uśpić naszą czujność. Jednak wiele drobnych objawów jak bezsenność, problemy trawienne, ciągłe zmęczenie, bóle są przez nas samych tłumaczone jako przemęczenie, nadmierny stres oraz coraz wyższy wiek. Jednak pierwsze badania kontrolne mogą pomóc zdiagnozować problem, który we wczesnym etapie jest do szybkiego wyleczenia.

  Polisa na życie bez badań

  W sytuacji, gdy chcemy uniknąć badań lekarskich, mamy możliwość wykupienia polisy pozbawionej tego warunku. W grupie produktów ubezpieczeniowych, które nie wymagają deklaracji stanu zdrowia, są przede wszystkim ubezpieczenia grupowe.

  Najbardziej pomocna w wyszukiwaniu ofert może okazać się porównywarka ubezpieczeń na życie www.ubezpieczeniazyciowe.pl gdzie znajdziemy wiele atrakcyjnych rozwiązań. Oferty produktów ubezpieczeniowych są obecnie coraz bardziej elastyczne i dopasowane do wymagań klienta. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich będzie znacznie się różniło od polisy wymagającej badań.

  Pierwszą znaczącą różnicą będzie niższa suma ubezpieczenia. Podjęte przez ubezpieczyciela ryzyko może przynieść spore straty w sytuacji poważnego zachorowania klienta. Zatem suma ubezpieczenia będzie adekwatnie niższa.

  Zakres ochrony również może być mniejszy niż w przypadku polisy z badaniami lekarskimi. Przedstawiając wyniki lekarskie, zaświadczamy o swoim aktualnym stanie zdrowia. Wówczas możemy oczekiwać szerokiego zakresu ochrony dotyczącej również elementów zdrowotnych. Dodatkowe umowy zdrowotne mogą mieć dłuższą listę chorób, na które zostaniemy zabezpieczeni. W przypadku ubezpieczenia bez badań, lista może być krótsza, jak również świadczenie wynikające z określonej diagnozy może być niższe.

  Stan zdrowia wpływa na odszkodowanie

  Bez względu na to czy wybierzemy polisę bezterminową, czy będą na interesować terminowe ubezpieczenia na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl informacje o stanie zdrowia należy podać zgodnie z prawdą. W przeciwnym razie, ubezpieczyciel będzie w stanie udowodnić zatajenie choroby, schorzenia lub urazu i na tej podstawie zdyskwalifikuje nas z możliwości ubiegania się o pieniądze z polisy.

  Ze strony ubezpieczone warto poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się jaki rodzaj ubezpieczeń będzie najbardziej korzystny (indywidualne, grupowe, na dożycie, inwestycyjne). Dopiero w dalsze kolejności należy wziąć pod uwagę cenę, opinię znajomych, opinię na forum lub nawet renomę danego Towarzystwa Ubezpieczeń. To w końcu nasz budżet będzie opłacał wybraną polisę, warto więc by był odpowiednio dobrany do naszych możliwości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *