• Menu

  Piotr Szumlewicz pokieruje Magazynem Gospodarczym Fakty

  Piotr Szumlewicz

  Piotr Szumlewicz

  Piotr Szumlewicz objął funkcję redaktora naczelnego magazynu gospodarczego „Fakty”. Od nowego wydania, zmieni się także profil i szata graficzna magazynu.

  Nowa odsłona magazynu „Fakty” trafi do kiosków i sieci EMPiK w czerwcu 2019 r. Na początku utrzymany zostanie dwumiesięczny tryb wydawniczy, ale nie wykluczone, że jeszcze w tym roku pismo przekształci się w miesięcznik.

  – „Fakty” ukazują się od 15 lat. Nadeszła pora na zmiany, które obejmą nie tylko szatę graficzną, ale także zawartość merytoryczną. W ten sposób reagujemy na wyzwania coraz trudniejszego rynku wydawniczego w Polsce – mówi Mariusz Gryżewski, prezes MaxMedia.

  Nowe „Fakty” mają być platformą wymiany poglądów i dyskusji między związkami zawodowymi, organizacjami pracodawców oraz przedstawicielami władzy rządowej
  i samorządowej. W magazynie dużo miejsca zajmą także problemy związane
  z edukacją, zdrowiem, transportem, demografią czy ekologią.

  – Po zawłaszczeniu przez rząd PiS funkcjonującego przy Komisji Trójstronnej, a potem Radzie Dialogu Społecznego pisma „Dialog” brakuje miejsca do swobodnej i zarazem merytorycznej wymiany poglądów między związkowcami, pracodawcami i władzą. Nowe „Fakty” wypełnią tę lukę – mówi Piotr Szumlewicz. 

  Piotr Szumlewicz jest absolwentem socjologii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim oraz jednym z założycieli Krytyki Politycznej. Jego teksty ukazywały się m. in. w „Przeglądzie”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Trybuna”, polskiej edycji miesięcznika „Le Monde diplomatique”, czy „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

  Jest częstym komentatorem w Superstacji i Polsat News, autorem wideo-felietonów dla portalu www.interia.pl, redaktorem portalu www.lewica.pl i kwartalnika „Bez Dogmatu”, felietonistą www.strajk.eu. Do niedawna był przewodniczącym mazowieckich struktur OPZZ, od lat współpracuje z wieloma związkami zawodowymi, bierze udział
  w negocjacjach z partnerami społecznymi na szczeblu zakładowym, branżowym
  i krajowym.

  MaxMedia działa na polskim rynku wydawniczym od 2002 r. Fakty, Rynek Inwestycji oraz Magazyn VIP – to trzy tytuły prasowe, które są wizytówką firmy. Od początku działalności MaxMedia jest członkiem Izby Wydawców Prasy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie