• Menu

  Oszczędzaj na OC nawet 50%

  Czy dobre OC musi być drogie? Najwyższy czas zerwać z tym stereotypem! Atrakcyjne OC w rozsądnej cenie jest w zasięgu każdego kierowcy, a kluczem do sukcesu jest rzetelne porównywanie dostępnych na rynku ofert.

  Kierowco, nie przepłacaj!

  Wielu kierowców w Polsce ponosi znacznie większy koszt ubezpieczenia OC niż w rzeczywistości powinno. Historia pana Jana z Wrocławia to tylko jeden z licznych podobnych przykładów. Pan Jan ma 33 lata, prawo jazdy posiada od 10 lat, jeździ obecnie Fordem Escortem z 2006 r. Od swojego ubezpieczyciela, z którym umowę ma zawartą odkąd wszedł w posiadanie swego pierwszego auta, usłyszał propozycję opiewającą na 900 zł. Miał już na nią przystać i przedłużyć umowę na kolejny rok, jednakże dowiedział się od znajomego, że przepłaci i że to samo ubezpieczenie może dostać w znacznie lepszej cenie. A ten aspekt ma dla każdego kierowcy niebagatelne znaczenie z uwagi na stale rosnące koszty eksploatacji pojazdów.

  Za namową znajomego pan Jan pokusił się o porównanie ofert innych towarzystw i znalazł ubezpieczenie OC tańsze o 300 zł. 300 zł w skali roku to sporo, a praktyka niejednokrotnie pokazuje, iż dzięki porównywaniu ofert można na kosztach OC zaoszczędzić nawet do 50%. Pan Jan żałował, że wcześniej nie zainteresował się tematem – podobnie jak inni kierowcy wychodził z założenia, że skoro jakiś czas temu jego dotychczasowe ubezpieczenie było najlepszym na rynku wariantem, to dlaczego teraz miałoby być inaczej?

  Tymczasem nawet na przestrzeni roku zmienia się dużo – towarzystwa ubezpieczeniowe toczą istną wojnę o klientów, co skutkuje pojawianiem się nowych, bardzo korzystnych ofert w satysfakcjonującej cenie. Odgrywa ona kluczową rolę, ponieważ zakres ochrony gwarantowany przez polisę OC jest we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych jednakowy, co wynika z obowiązujących przepisów.

  Kalkulator OC – sprzymierzeniec każdego kierowcy

  Jak najszybciej znaleźć odpowiednie ubezpieczenie? To proste – wystarczy porównać ceny OC w specjalnym kalkulatorze online, np. takim jak ten: https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-ac. Narzędzia tego typu są łatwe w obsłudze i wygodne. Pozwalają na uzyskanie stosunkowo miarodajnych wyników – pod warunkiem, że kierowca solidnie przyłoży się do wypełnienia formularza i poda jak najbardziej szczegółowe informacje dotyczące jego samego oraz samochodu. Wymagane są takie dane jak m.in.: rok produkcji, marka i model samochodu, rodzaj paliwa, pojemność silnika, wersja pojazdu, ilość drzwi, wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy itp. W formularzu często znajduje się też pytanie o zakres ubezpieczenia – pakiety są tańsze, opłaca się zatem oprócz obowiązkowego OC wykupić np. ubezpieczenie AC czy NNW.

  Pan Jan nie krył zaskoczenia, kiedy okazało się, że w obrębie jego miasta rozpiętość cen w zakresie ubezpieczeń OC jest tak duża. Zdecydował się na zawarcie umowy online, oszczędzając w ten sposób nie tylko pieniądze, ale i czas. Wybrał mniej znane towarzystwo ubezpieczeniowe, którego oferta odpowiadała jego rzeczywistym potrzebom i możliwościom finansowym.

   

  2 odpowiedzi na “Oszczędzaj na OC nawet 50%”

  1. Ubea pisze:

   Szukając taniego OC w kalkulatorze warto pamiętać, że odpowiednie wypełnienie formularza także może wpłynąć na obniżenie kosztów polisy – np. niektórzy ubezpieczyciele zwracają uwagę na to, którego kierowcę zaznaczymy jako głównego, jeśli samochód ma dwóch lub więcej współwłaścicieli. Lepiej więc zaznaczyć tego, który ma więcej zniżek 😉 Więcej takich porad podawaliśmy tutaj: ubea.pl/Jak-porownac-ubezpieczenia-w-kalkulatorze-OC-ubea-pl%2Cartykul%2C705/

   Pozdrawiam

  2. kar pisze:

   Mi sporo tańsze OC znalazł kalkulator cuk.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *