• Menu

  Oszczędzać czas zacząć

  Trudno nie zauważyć, że klimat w naszym kraju zaczyna się zmieniać od pewnego czasu. Można powiedzieć, że nie ma już typowej srogiej zimy, a jeśli już jest, to jest ona o wiele krótsza i mniej śnieżna.

  To sprawia, że warto przewartościować swoje poglądy na opony do samochodu i przyjrzeć się temu co wraca z wielkim hukiem. Warto by zainwestować w opony wielosezonowe.

  Zanim kupisz.

  Komplet opon do samochodów ciężarowych lub dostawczych potrafi kosztować prawdziwe krocie. Trzeba pamiętać, że nierzadko potrzebne są nie jeden komplet a dwa komplety opon – opony letnie oraz zimowe. Nie można przecież poruszać się przez cały rok na zimowych czy też letnich oponach. W pierwszym przypadku mieszanka gumy, stosowana w oponach zimowych pod wpływem temperatury stanie się zbyt miękka, co po pierwsze wpłynie znacząco na zmniejszenie przyczepności pojazdu, a po drugie na szybkie zużycie ogumienia.

  W przypadku opon letnich, stosowanie ich w okresie zimowym sprawi, że mieszanka stanie się zbyt twarda, ale skutki tego będą podobne do poprzednich, a więc brak przyczepności, lub znaczne jej zmniejszenie oraz nadmierne zużycie opon. Całe szczęście inżynierowie sięgnęli po sprawdzone już opony całoroczne. Pewnie kierowcy z większym stażem nie tylko za kierownicą, ale również wiekowym pamiętają takie opony, które niegdyś królowały na naszych samochodach.

  Trzeba jednak przyznać, że współczesne opony całoroczne, tak naprawdę wspólną jedynie mają nazwę. Obecne ulepszenie tych opon zastosowanie nowoczesnej mieszanki oraz specjalnie wyprofilowanego bieżnika sprawiły, że opony doskonale się zachowują zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, kiedy na drogach śnieg oraz błoto pośniegowe.

  Budżetowe czy premium?

  Nie w każdych warunkach można zastosować opony wielosezonowe. Dla samochodów, które pracują w trudniejszych warunkach, konieczne jest stosowanie dwóch kompletów opon. Tu rodzi się pytanie, w jakie opony inwestować. Czy kupić tańsze opony budżetowe, czy też może zdecydować się na lepszej jakości opony z klasy premium w sklepie internetowym opony-outlet.pl?

  Na pierwszy rzut oka odpowiedź nasuwa się jedna – kupować tańsze. Ale czy rzeczywiście to dobry wybór? Jak pokazują badania, jakość stosowanych opon ma znaczący wpływ na opory toczenia, a co za tym idzie na faktyczne spalanie pojazdu. Jak podają specjaliści różnica pomiędzy wielkością spalania przez pojazd poruszający się na oponach premium, a poruszającym się na budżetowym wynosi jeden litr na 100 km. Czyli jeśli przeciętny samochód, przewożący towar który pokonuje ok. 100 tysięcy km, a który ma założone opony premium zaoszczędzi około 2000-3000 zł na rok.

  Dodatkową zaletą jest fakt, że opony premium mają przewidziany przebieg ok. 300 tysięcy kilometrów, kiedy opona budżetowa ma zaledwie 150 tysięcy. Jak widać początkowy wydatek, nie tylko się szybko zwraca, ale i daje konkretne zyski. Nie można również zapominać, że jakość opony ma wielkie znaczenie na bezpieczeństwo i komfort kierowców. Myślenie typu tu i teraz w przypadku opon do samochodów ciężarowych nie jest korzystne.

  Czas na zakupy.

  Większość właścicieli samochodów planując zakupy opon, odkłada je na ostatni moment. To wielki błąd. Proszę tylko sprawdzić, czy chcąc kupować rzeczy taniej kupuje się je w chwili kiedy na nie jest największe zapotrzebowanie? Oczywiście, że nie. Takie rzeczy kupuje się odpowiednio wcześniej lub zaraz po okresie największego boomu, kiedy są wyprzedaże.

  Dlaczego więc nie zastosować tego w stosunku do opon. Przecież najgorszym okresem do kupowania opon zimowych jest końcówka jesieni i początek zimy, kiedy w sklepach jest wzmożony ruch w poszukiwaniu tego rodzaju opon. Warto zauważyć, że gdyby te same opony kupić w okresie letnim, cena mogłaby być nawet 30% niższa od tej z najwyższej.

  Przeliczając to przez liczbę opon, to przy zakupie jedynie czterech można mieć jedną oponę zapłaconą. To może są w skali prowadzenia przedsiębiorstwa niewielkie kwoty, jednak kiedy zebrać je razem, to już można się przekonać, że jest o co walczyć. Zamiast szukać sztucznych oszczędności, warto je poszukać tam gdzie one rzeczywiście są.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie