• Menu

  Osobliwość QX70S

  Wystarczy jedno spojrzenie i jedno dotknięcie elementów wykonanych z najwyższym kunsztem luksusowych materiałów wewnątrz QX70S , żeby przekonać się, jak bardzo podkreślają one indywidualność osoby zasiadającej w kabinie

  Duże 21-calowe felgi aluminiowe są nie tylko dopełnieniem atletycznych proporcji QX70, ale przede wszystkim wpływają na precyzję prowadzenia. Lekkość aluminiowej konstrukcji w oczywisty sposób ogranicza masę nieresorowaną, przyczyniając się do zwiększenia komfortu jazdy i jakości prowadzenia. Odświeżony grill z doskonale znanym, podwójnym łukiem Infiniti oraz siatką w kształcie plastra miodu dodatkowo wzmacnia sportowy charakter sylwetki. Dolny łuk, będący niczym naturalne odbicie łuku górnego, nadaje QX70 niezwykłego wyglądu.

  Inteligentny system napędu na cztery koła nieustannie dostosowuje rozdział napędu do warunków na drodze, aby zapewnić pojazdowi lepszą przyczepność. Podczas sportowej jazdy przydziela 100 proc. mocy na koła tylne, a w razie potrzeby przekierowuje do 50 proc. mocy na koła przednie. Zyskujesz „czterokołową” przyczepność, nie tracąc frajdy z jazdy z napędem na tylne koła.

  Pod maską znajdziemy benzynową jednostkę o pojemności 3,7 l o mocy 320 KM, która rewelacyjnie współpracuje z siedmiobiegową automatyczną przekładnią, sterowaną elektronicznie z trybem manualnym i magnezowymi łopatkami zmiany biegów. Czujniki algorytmiczne analizują styl jazdy kierowcy i automatycznie dostosowują przełożenia. Tryb manualny oferuje wybieranie sekwencyjne biegów.

  Cezary Głogowski

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *