• Menu

  Operacja zaćmy w Czechach refundowana przez NFZ

  Operacja zaćmy w CzechachOperacja zaćmy należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych. Ogromnym problemem dla pacjentów pozostaje jednak limitowana ilość zabiegów w ramach krajowych komórek świadczeniodawców w Polsce. To właśnie przez te ograniczenia tworzą się niezwykle długie kolejki. 

  Na szczęście polscy pacjenci nie muszą czekać miesiącami w kolejce. Odkąd obowiązuje tzw. dyrektywa transgraniczna, Polacy mogą leczyć się poza granicami kraju, a NFZ zwraca koszty zabiegu. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak można zapisać się na operację zaćmy w Czechach.

  Dlaczego kolejki są takie długie?

  Limit miejsc do operacji zaćmy w ramach polskich struktur leczniczych wynika z ograniczonej liczby specjalistów, wysokiego kosztu procedur medycznych, sprzętu oraz opieki pooperacyjnej nad pacjentami. Obecnie na zabieg usunięcia zaćmy w kraju należy czekać około 2-3 lat.

  To długi okres, w którego trakcie choroba może nadal się rozwijać. To niesie ze sobą podwójne niebezpieczeństwo – nie dość, że choroba postępuje, to jeszcze może doprowadzić pacjenta do utraty wzroku. To właśnie nieleczona zaćma jest najczęstszą przyczyną ślepoty na całym świecie według danych Światowej Organizacji Zdrowia.

  Przez wiele lat dla części pacjentów rozwiązaniem problemu było prywatne leczenie. Niestety, usunięcie zaćmy na własną rękę kosztuje, dlatego też nie każdy chory mógł sobie pozwolić na tę opcję.

  Teraz Polacy mogą ominąć kolejki i usunąć zaćmę za niewielkie pieniądze. Zapewnia im to dyrektywa transgraniczna, która umożliwia otrzymanie refundacji, mimo podjęcia leczenia poza granicami kraju.

  W jaki sposób zapisać się na operację zaćmy w Czechach?

  Zapisanie się na zabieg w Czechach nie jest skomplikowaną procedurą. Warto tu podkreślić, że wszelkie formalności i wstępne badania Polacy mogą wykonać na terenie własnego kraju, tak jest m.in. w placówce AlfaVision. Jedynie operacja jest przeprowadzana u naszych sąsiadów.

  W jaki sposób można skorzystać z zabiegu w Czechach? Jeśli pacjent ma zdiagnozowaną zaćmę, w pierwszej kolejności musi skontaktować się z poradnią okulistyczną, by zapisać się na wizytę kwalifikacyjną. W jej trakcie zostaną przeprowadzone niezbędne badania, które są podstawą do oceniania stanu choroby. Tego dnia też zostaje wyznaczona data operacji zaćmy.

  W ustalonym terminie pacjent zgłasza się do szpitala w Czechach. Wiele klinik okulistycznych oferuje też transport swoim pacjentom, dlatego też chory nie musi martwić się, w jaki sposób przyjedzie na zabieg.

  Po przeprowadzonej operacji zaćmy operowany dostaje komplet dokumentów do wypełnienia. Po ich złożeniu pacjent otrzymuje refundację z NFZ.

  Ile kosztuje operacja zaćmy?

  Na obecną chwilę zabieg usunięcia zaćmy ze standardową soczewką kosztuje 2,2 tys. zł. Dzięki dyrektywie transgranicznej pacjent może uzyskać zwrot kosztów w wysokości ok. 2,1 tys. zł. W ten sposób płaci on za zabieg jedynie 100 zł! To naprawdę niewielka cena za zdrowy wzrok, dlatego też trudno dziwić się Polakom, którzy wyjeżdżają na zabieg do naszych sąsiadów. W końcu nie warto czekać, aż się całkowicie utraci wzrok, tym bardziej że operacja zaćmy w Czechach refundowana przez NFZ kosztuje tak niewiele!

  Nie czekaj, zadbaj o swój wzrok. Zabieg usunięcia zaćmy można wykonać w profesjonalny sposób i w dobrych warunkach za granicą!

  Interesuje Cię operacja zaćmy w Czechach? Zajrzy na stronę polskiej kliniki okulistycznej AlfaVision – http://alfavision-zacma.pl/ Znajdziesz tam więcej informacji na temat samego zabiegu oraz tego, w jaki sposób się na niego zapisać!

  Udostępnij w sieci ....
  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Share on VKShare on Tumblr

  Jedna odpowiedź do “Operacja zaćmy w Czechach refundowana przez NFZ”

  1. Lukrecja napisał(a):

   Potwierdzam – leczenie w Czechach jest na chwilę obecną po prostu bardziej opłacalne. Terminy ‚na już’, firmy organizujące transport i hotele i – co równie ważne – pełny zwrot kosztów zabiegu na NFZ (mój tata operował zaćmę w One Day Clinic i nie było żadnego problemu ze zwrotem). Jeśli ktoś się jeszcze waha, to naprawdę nie ma nad czym. Czekanie na operację zaćmy miesiącami po prostu nie ma sensu…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *