• Menu

  Opakowania wysyłkowe, czyli jak porządnie spakować paczkę

  Prowadząc sklep lub innego rodzaju biznes internetowy, zapewne niejedna osoba spotkała się z problemem sprawnego i bezpiecznego zapakowania produktów przed wysyłką. Jest to szczególnie istotne, bowiem niewłaściwie zapakowana przesyłka może ulec uszkodzeniu. Dlatego też warto poświęcić na tę czynność trochę czasu, aby być pewnym, że paczki są solidnie zapakowane w specjalne opakowania wysyłkowe.

  Opakowania wysyłkowe

  1. Co jest niezbędne do stworzenia perfekcyjnej przesyłki?
  2. Producent opakowań Warszawa, czyli wybieramy pudełka kartonowe
  3. Zabezpieczenie przesyłki

  Co jest niezbędne do stworzenia perfekcyjnej przesyłki?

  Podczas pakowania produktów, bardzo ważny jest dobór właściwego opakowania paczki. Dobrej jakości, solidne i trwałe opakowania wysyłkowe, takie jak pudełka tekturowe czy z kartonu, stanowią gwarancję wytrzymałości pakunku. Co jeszcze jest niezbędne, aby stworzyć perfekcyjną przesyłkę? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie towaru wewnątrz opakowania, najlepiej poprzez użycie folii bąbelkowej, ewentualnie gazet lub niedużych kawałków styropianu.

  Przydatne jest też przygotowanie kopii etykiety zawierającej dane teleadresowe wysyłającego oraz spis zawartości paczki. To jeden z najistotniejszych, a przy tym często pomijanych elementów. W przypadku zaginięcia przesyłki, kopia etykiety, która znajduje się w środku pakunku, może ułatwić odnalezienie zagubionej paczki lub jej elementów.

  Producent opakowań Warszawa, czyli wybieramy pudełka kartonowe

  Kolejnym ważnym krokiem podczas pakowania paczki jest dopasowanie odpowiedniego kartonu. Najlepsze są dobrej jakości opakowania tekturowe, stworzone specjalnie do pakowania i wysyłki przedmiotów. Solidny producent opakowań ma w swej ofercie pudełka o niemal dowolnych wymiarach, co pozwala na znalezienie produktu idealnie dopasowanego wielkością do konkretnych potrzeb i wysyłanych towarów.

  Ważne jest, aby gabaryty pudełka nie były dużo większe od wysyłanego ładunku, bowiem im mniej będzie w nim przestrzeni na przemieszczanie się przedmiotu, tym lepiej. Istotne jest również, by wybrane opakowania kartonowe były możliwie grube, sztywne i solidne, najlepiej o kształcie prostopadłościanu. Takie cechy sprawiają, że pudełko ma mniejsze szanse na pęknięcie, przedziurawienie czy przedarcie.

  Zabezpieczenie przesyłki

  Jak już wspomnieliśmy wyżej, do właściwego zabezpieczenia wnętrza przesyłki konieczne jest zastosowanie m.in. folii bąbelkowej, papieru czy tektury, a jeśli boimy się zawilgocenia, to dodatkowo przedmiot warto jest włożyć do worka foliowego.

  Gotowy pakunek należy solidnie okleić taśmą klejącą (najlepiej szeroką pakowną) i czytelnie zaadresować. Tak przygotowana paczka powinna dotrzeć do klienta w nienaruszonym stanie.

  Jedna odpowiedź do “Opakowania wysyłkowe, czyli jak porządnie spakować paczkę”

  1. Opakowania24.eu pisze:

   Zapraszamy również do zakupu kartonów w naszym sklepie. Przygotowujemy również wysokiej jakości kartony na wymiar!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie