• Menu

  Obóz językowy w USA. Jak załatwić wizę na wyjazd?

  Obóz językowy w USAZdecydowaliście się, chcecie posłać Waszą pociechę na językowy wyjazd do USA. Zapewne to bardzo ekscytujące przedsięwzięcie, niestety, wiąże się ono także z załatwianiem pewnych formalności. Wśród nich jednym z najważniejszych jest wyrobienie wizy przed takim wyjazdem zagranicznym. Czy wiesz, jak się o nią ubiegać? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje!

  Od czego zacząć załatwianie wizy?

  Kurs angielskiego za granicą ma bardzo dużo plusów. Nauka poprzez zabawę i podczas wypoczynku przynosi bardzo dobre efekty. Dziecko nabiera nowych umiejętności, doświadczeń, a do tego zwiedza różne nowe dla niego miejsca.

  W przypadku wyjazdu do Stanów Zjednoczonych nie obędzie się tutaj bez wizy, czyli promesy wizowej, która wystawiana zostaje na 10 lat. Warto tutaj podkreślić, że nie chodzi tutaj o 10-letnią możliwość pobytu w USA. Ważność ta związana jest z tym, do kiedy można podjąć próbę wyjazdu do tego kraju.

  Wyrabianie wizy dla dziecka rozpocznij od wybrania miejsca, w którym możesz to zrobić. Do wyboru masz Ambasadę Amerykańską w Warszawie albo Konsulat Generalny USA w Krakowie. Decyzja tutaj uzależniona jest od tego, gdzie aktualnie zamieszkujecie.

  Przykładowo placówka w Krakowie obsługuje petentów z województwa: małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Pamiętaj też, żeby załatwić to odpowiednio wcześniej, po to, aby mieć dokument, zanim zacznie się Wasz kurs angielskiego za granicą.

  Gdzie szukać szczegółowych informacji?

  W przypadku wyjazdów turystycznych formalności dotyczą kategorii wizy nieimigracyjnej. Na stronie Ustraveldocs.com można dowiedzieć się wszystkiego o wizach. Między innymi tego, jakie dokumenty będą potrzebne, a także, jak uiścić opłatę za wniosek wizowy. Oprócz tego do wniosku dołączyć będzie trzeba zdjęcia. Wymogi związane z tą kwestią również znajdziesz na wspomnianej stronie. Doświadczony fotograf też powinien mieć taką wiedzę i zapewne będzie w stanie wykonać tego typu usługę.

  Gdzie wypełnić wniosek o wizę?

  Taki wniosek możesz wypełnić na drodze online. Nie zapomnij o dołączeniu wspomnianego zdjęcia. Następnie otrzymasz swój własny login i hasło. Zapisz je, będzie Ci potrzebne podczas sprawdzania bieżącego statusu Waszego wniosku.

  Następny ważny krok to dokonanie opłaty wizowej. Możesz to zrobić na poczcie lub za pośrednictwem swojego konta bankowego. Po zaksięgowaniu opłaty wyznaczony zostaje termin spotkania. Jest to robione poprzez aplikację online albo podczas rozmowy telefonicznej. Zwykle dostępne są terminy w ciągu 1-2 tygodni. Na taką rozmowę najlepiej zarezerwować sobie około godziny. Po niej otrzymacie stosowną decyzję.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane