• Menu

  Nagroda za SPAW – STAL 100

   prezes-03-10-16Rozmowa z Łukaszem Cichoniem, prezesem zarządu Stal-Produkt – przedsiębiorstwa uhonorowanego „Kruszcem Biznesu”

  Zostali państwo nagrodzeni w konkursie „Kruszec Biznesu”, w którym znalazły się nie tylko firmy związane z obróbką metali. Czy dla państwa, ze względu na specyfikę firmy, tak nazwane wyróżnienie miało szczególne znaczenie?

  – Nazwa wyróżnienia nie ma dla nas większej wagi. Oczywiście „Kruszec” to termin odnoszący się do metali, co wiąże się z działalnością naszej firmy, jednak dla nas najważniejszy jest charakter nagrody. Jest to jedyny taki konkurs w naszym regionie. Ideą jest promowanie i uhonorowanie firm, które odnoszą sukcesy na terenie powiatu tarnogórskiego i okolic, a oceny dokonują niezależni specjaliści z różnych dziedzin gospodarki. Jesteśmy dumni z otrzymania nagrody „Kruszec Biznesu – Wyrób Roku” za nasz separator do spawania SPAW-STAL 100. Dzięki temu wyróżnieniu upewniliśmy się, mówiąc kolokwialnie, że to, co robimy jest „dobre” i że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju dla tak młodego przedsiębiorstwa jakim jest Spółka Stal-Produkt.

  Czym różnią się spółki wchodzące w skład państwa grupy kapitałowej – Quest Investment od Stal-Produkt?

  – Quest Investment to starsza ze Spółek. Jej działalność ukierunkowana jest głownie na wykonawstwo konstrukcji stalowych, elementów maszyn i urządzeń oraz budownictwa infrastrukturalnego. Spółka Stal-Produkt powstała w 2014 r. i dominującym przedmiotem jej działalności jest sprzedaż wyrobów hutniczych takich jak: blachy, rury, kształtowniki, profile czy pręty. Realizujemy zlecenia  na obróbkę skrawaniem wszelkiego rodzaju materiałów oraz obróbkę mechaniczną m.in. toczenie, frezowanie, gięcie, gwintowanie. Oferujemy usługi cięcia i wypalania blach, kształtowników, profili za pomocą różnych technik (cięcie plazmowe, gazem, laserem, wodą) oraz wykonawstwo różnego rodzaju odlewów i odkuwek, każdorazowo na indywidualne zlecenie klienta. W minionym roku oferta została poszerzona o materiały i urządzenia spawalnicze oraz o innowacyjny preparat antyodpryskowy SPAW – STAL 100, za który, jak wspomniałem, Spółka otrzymała wyróżnienie „Kruszec Biznesu 2016 r.”.

  Czy spodziewana jest dalsza ekspansja spółki na rynki zagraniczne? Gdzie na świecie i jakiego rodzaju produkty Quest Investment i Stal-Produkt będzie można, w pana najśmielszych wyobrażeniach, spotkać za pięć lat?

  – Myślę, że ekspansja na rynki zagraniczne jest, leży i powinna być w oczekiwaniach każdego prezesa zarządu. Zarówno Spółka Quest Investment i Stal-Produkt prowadzi obecnie rozmowy z zachodnioeuropejskimi kontrahentami, aby wprowadzić tam nasze produkty i usługi. Jest to bardzo długi proces, wymagający zarówno wiele poświęcenia, nakładów finansowych, jak i negocjacji. Plan ekspansji spółka Stal-Produkt rozpoczęła poprzez nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi posiadającymi odpowiednie laboratoria do przebadania naszych produktów i wydania stosownych opinii. Obecnie przechodzimy fazę testów. Pierwsze wyniki są nadzwyczaj obiecujące. Następnym krokiem było zaproszenie kontrahenta zagranicznego do siedziby spółki w celu omówienia szczegółów logistyki i przyszłej dystrybucji produktu. Uważam, że jak na tak młody produkt posunęliśmy się już bardzo daleko. Nie planujemy ekspansji na inne rynki niż Europa Zachodnia. Jak każdy właściciel firmy, patrząc realistycznie, chciałbym, aby część naszych produktów za pięć lat zaczęła być rozpoznawana przez zagranicznych partnerów. Tego życzę moim pracownikom, wspólnikowi i sobie.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

  stal-produkt-reklama

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *