• Menu

  Co można robić we Wrocławiu?

  WrocławWrocław jest miastem z ogromną historyczną tradycją. To prawdziwe bogactwo zabytków, które pamiętają wydarzenia naszego kraju na przestrzeni wieków. Jednak mylnym byłoby stwierdzenie, że miasto to składa się ze starych budynków, dzisiaj jest jednym z najlepiej rozwijających się miejsc.

  Można nazwać je miastem studentów, ponieważ duża liczba świetnych szkół wyższych przyciąga rzesze młodych. Drugą grupą, która chętnie przybywa do Wrocławia są turyści. To zorganizowane wycieczki, pojedyncze osoby, rodziny, a także osoby w podróżach służbowych. Niezależnie od tego, do której kategorii się zaliczamy, z pewnością znajdziemy coś dla siebie: zarówno odpowiedni nocleg, jak i atrakcje.

  Plan pobytu we Wrocławiu zależy od tego, czy nastawieni jesteśmy na poznanie historii i zobaczenie zabytków, czy korzystanie z licznych atrakcji. A może wszystkiego po trochu? Najlepiej wykorzystamy czas, jeśli jeszcze przed przyjazdem przemyślimy każdy szczegół, zapewnimy sobie odpowiedni nocleg w dobrej lokalizacji oraz ewentualnie zarezerwujemy bilety do miejsc, które chcemy odwiedzić.

  Wrocławski Rynek – jedyny taki na skalę światową

  Jednym z ciekawych miejsc jest Rynek Wrocławski. Warto poświęcić nawet kilka godzin na jego zwiedzanie. Znajduje się tam niemal 60 kamienic, większość jest w bardzo dobrej kondycji, a niektóre przyciągają wzrok i sprawiają, że trudno przejść obok obojętnie. Mają fantazyjne nazwy, jak Kamienica pod Złotym Słońcem czy Jasia i Małgosi. Szczególnie ważnym historycznie budynkiem jest Stary Ratusz, który pełni obecnie rolę muzeum. W jego suterenach znajduje się Piwnica Świdnicka – lokal gastronomiczny, który może pochwalić się bogatą historią, to jedno z niewielu takich miejsc, które działają od wielu pokoleń. Na rynku znajduje się także Nowy Ratusz, który jest siedzibą władz miasta, w piwnicach funkcjonuje Browar Spiż.

  Znajduje się tam również Kościół św. Elżbiety, wyróżniający się stylem gotyckim oraz bardzo wysoką wieżą – mierzy ponad 90 metrów. Co ciekawe, można na nią wyjść i zobaczyć imponujący krajobraz miasta, który z tej perspektywy wygląda na jeszcze piękniejszy niż jest. To niesamowita gratka dla turystów, nie tylko dorosłych, ale i młodszych.

  Zoo we Wrocławiu

  Jednym z najciekawszych atrakcji Wrocławia jest oczywiście zoo. Przyjeżdżają do niego wycieczki z całego kraju, jest to bowiem największe takie miejsce, skupia w swojej kolekcji ponad tysiąc gatunków zwierząt. To doskonały punkt wycieczki dla każdego malucha, więc jeśli wybieramy się do Wrocławia z dziećmi, koniecznie musimy zabrać ich do zoo. To nauka przez zabawę. Oglądamy zwierzęta, a przy okazji dowiadujemy się jak żyją i skąd pochodzą. Dodatkowo niektóre zwierzęta można nakarmić samodzielnie.

  To tylko niewielka część atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Tak naprawdę potrzeba wielu dni, by zobaczyć wszystko, a i to może nie wystarczyć. Dlatego jeśli mamy ograniczony czas, warto rozejrzeć się za noclegiem w centrum, skąd bardzo blisko jest to najciekawszych miejsc. Oczywiście miasto sprzyja turystyce, dlatego nie brakuje wszelakich propozycji noclegowych. To hotele, miejsca w domach prywatnych, apartamenty.

  Wrocław zapewnia świetne warunki, by spędzić czas dokładnie tak, jak planujemy. Jeżeli planujecie dłużej spędzić czas w stolicy Dolnego Śląska polecamy wybrać nocleg w centrum, doskonałą ofertę posiadają  liczne apartamenty we Wrocławiu, które są cenowo tańsze od pokoi w hotelach a standardem czasem je przewyższają.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane