• Menu

  Czy monitoring pojazdów jest dobrym rozwiązaniem?

  monitoring pojazdówOsoby pracujące w branży logistycznej doskonale wiedzą, jak ważne jest sprawne zarządzanie flotą samochodową.

  W związku z tym coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na monitoring pojazdów służbowych, dzięki czemu mogą liczyć nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i jakości pracy, ale dodatkowo na niemałe oszczędności. Dlaczego warto zdecydować się na to innowacyjne rozwiązanie?

  Czy monitoring pojazdów jest dobrym rozwiązaniem?

  Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem rzeczywistej opłacalności monitoringu pojazdów. Oczywiście w celu odpowiedzenia sobie na to pytanie, należy najpierw przeanalizować indywidualne potrzeby i możliwości finansowe firmy. Nie mniej jednak ze śledzenia pojazdów wynika wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość rozpoznania uczciwych pracowników. Niestety zdarza się tak, że kierowcy wykorzystują służbowy samochód do własnych potrzeb, co niestety przekłada się na zwiększenie zużycia paliwa.

  Ponadto możliwe jest sprawdzenie, czy dany kierowca pamięta o ekodrivingu, czyli czy nie jeździ przypadkiem zbyt dynamicznie (co przekłada się na zwiększenie zużycia paliwa nawet o 50%). Na korzyść monitoringu GPS przemawia również terminowość dostaw i kontrola przepisowej jazdy. Jest to także skuteczny sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą. Dzięki zamontowaniu lokalizatora GPS, znacznie łatwiej jest odnaleźć skradzione auto czy też nawet całkowicie zapobiec kradzieży.

  Zaletą profesjonalnego monitoringu GPS, który oferuje np. firma Navifleet jest to, że można ograniczyć formalności do minimum. Wystarczy bowiem pobrać i wydrukować raporty. Można również liczyć na alerty przypominające, dzięki czemu nie ma mowy o przeoczeniu terminu przeglądu technicznego czy ubezpieczenia. System monitoringu zwiększa także poczucie bezpieczeństwa.

  Można w każdej chwili sprawdzić bieżącą lokalizację auta, skontrolować pracę danego kierowcy czy też sprawdzić stan techniczny auta. W każdej chwili można także przeanalizować trasy i przebyte dystanse oraz rozliczyć służbowy i prywatny czas pracownika. Śledzenie pojazdów pomaga więc zoptymalizować zarządzanie sprzętem i pracownikami.

  Podsumowując, lokalizacja pojazdów jest usługą, z której warto korzystać w przypadku posiadania własnej firmy. Śledzenie pojazdów przyczynia się do optymalizacji tras przejazdów, spadku kosztów paliwa i do zwiększenia efektywności pracy kierowców. Jest to także świetny sposób na zmniejszenie ryzyka kradzieży firmowego auta.

  Jedna odpowiedź do “Czy monitoring pojazdów jest dobrym rozwiązaniem?”

  1. Karol pisze:

   My zalozylismy gps w naszej flocie wlasciwie tylko po to, zeby miec kontrole nad tym jak ida kurierom trasy. Wiadomo rozne sytuacje sie zdarzaja. Na szczescie nie bylo zadnych problemow, zeby taki sprzet zainstalowac w naszych peugeotach boxer – a kierowcy tez specjalnie nie strajkowali, zdaja sobie sprawe, ze flota jest nowa, a samochody daja duzy komfort jazdy wiec jako firma chcemy ich pilnowac 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie