• Menu

  Monitoring GPS – kolejny niepotrzebny gadżet?

  Na dzisiejszym rynku co rusz pojawiają się nowe produkty, które mają „ułatwić” nam życie. Większość z nich jest tak wydumana, że po miesiącu użytkowania okazuje się totalnie zbędna.

  Kolorowe reklamy, które cieszą oko, nieraz już naciągnęły klientów na zakup czegoś, co za tydzień wyląduje w kącie.

  Czujny i doświadczony klient potrafi jednak rozróżnić to, co rzeczywiście może mu się przydać od kolejnego zbędnego wydumanego gadżetu. Ostatnio rynek motoryzacyjny oferuje nam monitoring GPS, który okazał się bardzo przydatny dla firm transportowych, jak i prywatnych użytkowników wszelakich pojazdów. Czym jest ów monitoring? Jak sama nazwa sugeruje, monitoruje on pojazdy, co pozwala na ich kontrole i poprawę bezpieczeństwa jazdy.

  Czemu służy śledzenie pojazdów?

  Narzędzie do monitorowania pozwala nam utrzymać kontakt z kierowcą i ustalić położenie danego pojazdu co jest bardzo przydatne przy dłuższych podróżach. Jest to aktualnie bezsprzecznie niezbędny element dobrze funkcjonującej firmy zajmującej się transportem. Cechuje się komfortem, zarówno dla kierowcy, jak i zleceniodawcy.

  Jakie konkretne korzyści przynosi monitoring GPS?

  Korzyści jest mnóstwo, a jakość usług  wskazuje na bardzo wysoki poziom. Po pierwsze i najważniejsze — bezpieczeństwo. Możesz w dowolnym momencie skontaktować się z kierowcą i ustalić jego lokalizacje. Co więcej, za pomocą monitoringu możesz kontrolować status komputera pokładowego, jak i prędkość, z jaką porusza się Twój podwładny.

  Czy wiesz, że około 76% kierowców przekracza prędkość na terenach zabudowanych? Dzięki temu gadżetowi  będziesz miał wgląd na wszystkie niezbędne rzeczy dotyczące funkcjonowania pojazdu, a pracownik będzie bardziej uważny, wiedząc, że jest monitorowany. Nie martw się, nadajnik GPS nie ma na celu przysporzyć dodatkowych nerwów Twojemu kierowcy i przestraszyć go ciągłą kontrolą. Przede wszystkim ma za zadanie znacznie ułatwić mu pracę.

  Raporty z przebiegu trasy są generowane automatycznie, pracownik na pewno się ucieszy, że ta nieprzyjemna i żmudna czynność nie jest już w zakresie jego obowiązków. Poza auto-raportowaniem monitoring oferuje również kontrole paliwa, a bezpłatny test usługi, pomoże ci wybrać najodpowiedniejszy dla ciebie sprzęt.

  Drogi kierowco, nie zwlekaj dłużej i nie pozostawaj w tyle. Monitoring GPS znacznie ułatwi  pracę tobie, jak i twoim podwładnym. Skonsultuj się z profesjonalistami w celu przetestowania różnego typu monitoringu i postaw na komfort i bezpieczeństwo.

  2 odpowiedzi na “Monitoring GPS – kolejny niepotrzebny gadżet?”

  1. Artur pisze:

   Posiadam firmę kurierską, a rotacja pracowników w tej branży jest spora. Wielu pracowników jest spoza miasta, a korzystanie ze zwykłego gps się nie sprawdziło. Zainwestowałem w ten system i od razu zauważyłem różnicę. Paczki są szybciej dostarczane, pracownicy wcześniej kończą pracę, a ja nie muszę być cały czas pod telefonem. System zakupiłem tutaj: flota-online.pl/. W sumie nie musiałem wiele mówić, powiedziałem czym się zajmuje a oni sami wyszli naprzeciw moim oczekiwaniom.

  2. Patryk pisze:

   Zgadzam się, że często firmy zakupują monitoring gps bez większego sensu. Szczególnie chodzi tu o bardzo skomplikowane systemy gps, które nawet nie są im potrzebne. Mniejszym flotom często potrzebny jest prosty i intuicyjny panel, który będzie miał najważniejsze funkcje: lokalizację pojazdu, raporty z dystansów i czasu pracy i dziennik tras. Coś takiego jak pugo.pl/.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie