• Menu

  Mobilny warsztat samochodowy jako alternatywa dla stacjonarnego serwisu?

  Mobilny warsztat

  Mówiąc o auto serwisach, mamy najczęściej na myśli stacjonarne warsztaty samochodowe – warsztaty, które zna i często widuje każdy z nas.

  Branża mechaniki samochodowej, idąc z duchem czasu, wychodzi jednak naprzeciw coraz to nowym oczekiwaniom klientów i proponuje nam innowacyjne rozwiązanie, które może zrewolucjonizować rynek. Mowa tu oczywiście o mobilnych warsztatach samochodowych.

  Czym jest mobilny warsztat samochodowy?

  Mobilne warsztaty samochodowe działają w sposób zgoła inny od warsztatów stacjonarnych. O ile jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że, chcąc zgłosić i zlecić naprawę samochodu, musimy sami przyjechać do serwisu lub, jeśli wystąpi taka potrzeba, przetransportować go do niego lawetą, mechanicy pracujący w warsztatach mobilnych przyjeżdżają do nas.

  Jak to wygląda w praktyce? Schemat jest bardzo prosty: dzwonimy do mobilnego warsztatu i umawiamy się z jego mechanikami na konkretny dzień i godzinę, kiedy to będą mieli stawić się w wybranym przez nas miejscu, np. pod naszym własnym domem czy miejscem pracy. Co więcej, mobilne warsztaty samochodowe świadczą swoje usługi również w terenie, w sytuacjach awaryjnych.

  Zakres usług mobilnych warsztatów samochodowych

  Generalnie rzecz ujmując, mobilne warsztaty samochodowe mają dokładnie taki sam zakres usług co warsztaty stacjonarne. Jak to możliwe? Kamil Sieradzki, mechanik z Besthol – mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej w Warszawie, tłumaczy: Mechanicy z mobilnych warsztatów samochodowych poruszają się specjalnie przygotowanymi do tego samochodami. Mamy ze sobą wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzania tak diagnostyki, jak i napraw. Czasami klienci wzywają nas, gdy po prostu zatrzasną w aucie kluczyki, przebiją oponę, z czym sami nie są w stanie sobie poradzić, lub potrzebują naładować akumulator, a czasami przyjeżdżamy na miejsce, by wymienić jakieś części czy przeprowadzić bardziej skomplikowane naprawy. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze warto skontaktować się z mobilnym warsztatem, niezależnie od tego, co się akurat stało. Gdyby okazało się, że z jakiś względów naprawa na miejscu nie jest możliwa lub klient jej sobie nie życzy, zawsze możemy przetransportować samochód do stacjonarnego warsztatu auto lawetą.

  Jak widać, zakres usług mobilnych warsztatów jest dość szeroki. Pracujący w nich mechanicy zajmują się tak mechaniką, jak i elektryką samochodową; wymieniają części, dokonują diagnostyki oraz napraw; chętnie służą również pomocą w sytuacjach bardziej prozaicznych, jak np. wspomniane przez Kamila Sieradzkiego problemy z odpaleniem samochodu czy wymianą opony.

  Na czym polega przewaga mobilnych warsztatów samochodowych nad tradycyjnymi, stacjonarnymi auto serwisami?

  Mobilne warsztaty samochodowe oferują swoim klientom komfort, którego nie byłyby w stanie zapewnić stacjonarne warsztaty samochodowe. Wszyscy jesteśmy dziś przecież zabiegani, wiecznie zajęci i wiecznie zestresowani. Wpasowanie wizyty w warsztacie w grafik jest niekiedy dość skomplikowane, szczególnie wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele wolnego czasu i każdą wolną chwilę wolelibyśmy spędzać z rodziną czy przyjaciółmi.

  Korzystanie z usług mobilnego warsztatu samochodowego pozwala ów czas zaoszczędzić. Podczas gdy mechanicy zajmują się naszym samochodem, my możemy spokojnie czytać w domu książkę, bawić się z dziećmi, oglądać film czy szykować posiłek na spotkanie ze znajomymi. Troska o własny samochód, komfort oraz bezpieczeństwo na drodze nigdy nie była tak prosta!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie