• Menu

  Łóżka – jak zapewnić sobie królewski wypoczynek?

  Nowoczesne łóżkaŁóżka, centrum naszych sypialni, to temat zasługujący na solidną porcję uwagi. Choć jeszcze do niedawna, ze względu na oszczędność miejsca i środków, bardzo chętnie zastępowano je sofami, wersalkami i kanapami, to, na całe szczęście, meble te powoli odzyskują należne im miejsce.

  Za taki stan rzeczy odpowiada rosnąca popularność zdrowego stylu życia oraz świadomość zagadnień związanych z higieną snu. Ponadto, dzięki temu, że na rynku pojawiła się szeroka gama interesujących modeli, łóżka przestały być koniecznym, aczkolwiek nudnym elementem wystroju. Teraz królują w naszych sypialniach determinując ich styl i charakter.

  Łóżka i meble wypoczynkowe – oczywisty wybór

  Meble wypoczynkowe zawdzięczają swój sukces względom czysto pragmatycznym. Dzięki nim o poranku sypialnię bardzo łatwo można transformować w pokój dzienny lub salon, zyskując tym samym dodatkowe miejsce. Niestety jednak, sofa czy kanapa nigdy nie dorówna pod względem wygody klasycznemu materacowi, a co więcej, po dłuższym okresie użytkowania może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Ze względu na te kwestie nie powinniśmy w żadnym wypadku rezygnować z łóżka na rzecz nawet najlepszej klasy wersalki. Zwłaszcza, że obecnie projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych modeli, które poza najwyższej jakości snem, posiadają też szeroką gamę udogodnień.

  Łóżka – więcej niż meble do spania

  Nowoczesne łóżka to coś więcej niż modny design. Z punktu widzenia snu, ich najważniejszym elementem jest stelaż – najlepiej żeby był wygodny i regulowany, co pozwoli na optymalne dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb i rodzaju wybranego materaca. Na tym jednak nie koniec! Najlepsze łóżka wzbogacone są o dodatkowe zagłówki, podparcia, wysięgniki, blaty, półki i skrytki, co poza snem, umożliwia wygodną pracę, jedzenie, czytanie, pisanie czy oglądanie telewizji. Krótko mówiąc, mogą być łatwo zamienione w rodzaj sofy.

  Łóżka – jak je wybrać?

  Łóżka kupuje się na lata, dlatego warto poświęcić związanym z nimi zagadnieniom wystarczająco dużo czasu i całą sprawę potraktować jako inwestycję. Przede wszystkim, jak radzi konsultant sklepu Materace dla Ciebie, meble te powinny być dobrane pod kątem najwyższej śpiącej w nich osoby – wzrost danego użytkownika plus dodatkowe 20 cm. Z kolei minimalna szerokość łóżka dla dwóch osób wynosi 140 cm, przy czym aby wypoczynek był naprawdę wygodny, lepiej wybrać model o szerokości 160 cm, a nawet 200 cm. Niemniej ważne jest też ustawienie łóżka. Dla zapewnienia sobie najwyższego komfortu, również psychicznego, powinniśmy ustawić je wezgłowiem do ściany, tak, aby leżąc, móc obserwować drzwi.

  Sypialnia – oaza spokoju

  Na koniec warto zaznaczyć, że sypialnia to miejsce wypoczynku i wyciszenia, dlatego warto zawczasu zadbać o wykreowanie w nim łagodnego, przytulnego klimatu. Takiemu nastrojowi sprzyjają jasne, stonowane barwy i zrównoważone dodatki. Jeżeli jednak ktoś lubi bardziej wyraziste wnętrza, doskonałym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej ze ścian na ostrzejszy kolor lub ustawienie kilku oryginalnych dodatków.

  Udostępnij w sieci ....
  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Share on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *