• Menu

  Lokata bankowa da się na tym zarobić?

  lokaty onlineW dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek posiada konto bankowe. Część wybiera metodę tradycyjną a inni bankowość elektroniczną. Wybierając dobre konto bankowe możemy również skorzystać z innych usług bankowych.

  Takich jak pożyczki, kredyty gotówkowe, konta oszczędnościowe i lokaty. Ten ostatni wymieniony produkt będziemy w dzisiejszym artykule opisywać.

  Coraz więcej ludzi chcąc zaoszczędzić często wybiera konto oszczędnościowe. Połączone z kontem osobistym. Lub też wybiera konto oszczędnościowe w innym banku. Takie konta można założyć bardzo łatwo i szybko.

  Najlepsze są lokaty online

  W ostatnim czasie najlepszym produktem bankowym są konta oszczędnościowe połączone z lokatą. Takie lokaty proponuje każdy bank, które w swojej ofercie ma konta bankowe i konta oszczędnościowe. Lokatę wybierają zwykle te osoby, które chcą dodatkowo zarobić kilka groszy. W dzisiejszych czasach wiele lokat mamy dostępnych przez internet.

  Taki postęp umożliwił nam załatwienie wszystkiego przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Nie musimy już odwiedzać okienka oddziału bankowego, aby założyć konto osobiste. Lub wykonać przelew czy zlecić wypłatę środków z banku.

  Lokata internetowa to nic innego jak lokata bankowa. Nie jest to produkt typowo wirtualny, ponieważ zakładając lokatę online wiążesz się z bankiem umową. Taka lokata krótkoterminowa przeznaczona jest dla nowych klientów. Oprocentowanie przy takich terminach jest wysokie. Dlatego warto zastanowić się nad propozycją banku, która oferuje – lokata Happy.

  Lokata online charakteryzuje się przede wszystkim:

  • oprocentowanie lokat internetowych często przewyższa stopy procentowe lokat — zakładanych w oddziałach banków;
  • zakładanie lokaty przez Internet jest bardzo szybkie. Wypełnienie formularza i wykonanie elektronicznego przelewu środków zajmuje kilkanaście minut.
  • dokumenty potwierdzające założenie lokaty — zostaną przesłane drogą elektroniczną lub mailową;
  • Krótkim okresem.

  Lokaty oferowane nie na promocyjnych warunkach osiągają maksymalne oprocentowanie w granicach 3 procent. W celu znalezienia odpowiedniej lokaty możemy skorzystać z internetu. Wiele też ludzi korzysta z takiej opcji jak lokaty ranking. Z taką wyszukiwarką bardzo szybko znajdziemy lokatę dopasowaną do naszych potrzeb. A także na naszym koncie znajdą się dodatkowe pieniążki.

  Lokaty długoterminowe

  Większość osób, które korzystają z konta bankowego wybierają krótki okres lokaty. Ma to przede wszystkim na celu wyższe oprocentowanie. Które zwykle jest przyznawane na okres do 3 miesięcy.

  Lokaty długoterminowe są przede wszystkim wybierane przez osoby, które nie śpieszą się z wypłacaniem pieniędzy. I mogą sobie je zostawić na lokacie na dłuższy okres. Długoterminowa lokata może być także świetnym sposobem na „przechowanie” pieniędzy z myślą o przyszłych inwestycjach.

  Główną zaletą, założenia lokaty długoterminowej są wysokie zyski. Pieniądze znajdujące się na lokacie długoterminowej mają atrakcyjniejsze oprocentowanie. Dlatego każda osoba, która ma większą kwotę do dyspozycji wybiera lokatę długoterminową.

  Jedna odpowiedź do “Lokata bankowa da się na tym zarobić?”

  1. Drzym pisze:

   na lokacie da się zarobić tylko wtedy jak będzie promocja. dlatego polecam np extralokaty.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie