• Menu

  Laureat Świętokrzyskiej Nagrody Jakości z Nowin

  Dyrektor Przychodni w Nowinach Jacek Chudzicki i wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz prezentują zmodernizowany sprzęt rehabilitacyjny

  Samorządowy Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sitkówce-Nowinach otrzymał certyfikat Świętokrzyskiej Nagrody Jakości

  SZPOZ w Sitkówce-Nowinach prowadzi działalność nieprzerwanie od 1968 r. Obejmuje opieką zdrowotną w systemie ambulatoryjnym ponad 7000 pacjentów nie tylko z terenu gminy, ale także z gmin ościennych i miasta Kielce.

  Nadrzędnym kierunkiem zarządzania przychodnią jest stałe podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych. Z tego powodu placówka wzbogaciła się
  o nowy sprzęt diagnostyczny, zwiększono dostępność do pediatry i lekarza rodzinnego, placówka czynnie realizuje programy profilaktyczne we współpracy z Gminą Sitkówka-Nowiny – mówi Jacek Chudzicki Dyrektor Zakładu.

  Przychodnia w 2015 r. uzyskała Certyfikat Jakości ISO 9001. Tworzone są i wdrażane nowe procedury, a podejmowane działania przez personel dążą do uzyskania efektów pracy, zgodnych z wysoko postawionymi wymaganiami, nie tylko ze strony kadry kierowniczej ale też samych pacjentów.

  W 2016 r. placówka uruchomiła elektroniczną rejestrację pacjenta oraz wprowadziła system informatyczny firmy Asseco, służący do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Nowoczesna serwerownia zabezpiecza dokumentację przed jej uszkodzeniem lub utratą, a także zapewnia stały dostęp do dokumentacji dla osób uprawnionych.

  W bieżącym roku również została zakupiona i uruchomiona nowoczesna centrala telefoniczna. System ten porządkuje kolejkę pacjentów oczekujących na połączenie i  informuje pacjentów o przybliżonym czasie oczekiwania na kontakt z pracownikiem przychodni.

  W 2015 roku utworzono pracownię echokardiograficzną wraz z pracownią badań metodą Holtera oraz pracownię badań audiometrycznych. Dzięki urządzeniu USG, powstała nowa pracownia USG oraz uruchomiono także konsultacje kardiologiczne, neurologiczne, chirurgiczne oraz reumatologiczne.

  Systematyczne szkolenia personelu, stała kontrola nad prawidłową realizacją procedur medycznych oraz jakością usług sprawia, że placówka cały czas zyskuje w oczach pacjentów i podmiotów oceniających – ocenia Sebastian Nowaczkiewicz Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *