• Menu

  Kroplówki wzmacniające organizm – jak osiągnąć dobrą formę w krótkim czasie?

  Kroplówki wzmacniające organizmWysiłek fizyczny dla organizmu to wyzwanie. Jeśli decydujemy się na regularne wizyty w siłowni, uprawianie sportu kilka razy w tygodniu lub próbujemy wrócić do sprawności po dłuższej przerwie – musimy zadbać o odpowiednie wzmocnienie.

  Wszystkie składniki odżywcze, które tracimy w czasie ćwiczeń trzeba uzupełniać. Sprawdź, jak zrobić to szybko i bezpiecznie.

  Kroplówki na wzmocnienie organizmu to doskonałe rozwiązanie zarówno dla sportowców zawodowych jak i amatorów. Kolejki w klinikach, oferujących koktajle witaminowe rosną z dnia na dzień. Dlaczego? Wszystkie witaminy i minerały znajdujące się w kroplówce dobierane są indywidualnie, na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz analizy wyników badań laboratoryjnych.

  Ponad to infuzje dożylne to najbardziej efektywny sposób na szybką suplementację i wyrównanie niedoborów. Witamin oraz mikro i makroelementy wchłaniają się w stu procentach. To najszybsze rozwiązanie z możliwych. Aby przekonać się, do pozytywnego wpływu koktajlu witaminowego na nasz organizm, warto przeanalizować jego skład, dopytać lekarza o wątpliwe kwestie i wypróbować. Efekty przerosną oczekiwania.

  Przed treningowe uzupełnianie niedoborów.

  Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakich składników odżywczych brakuje w naszym organizmie. Aby nasza przygoda ze sportem była bezpieczna i efektywna warto zdecydować się na kroplówki zawierające elektrolity i niewielkie ilości kluczowych aminokwasów, np. L-argininy, L-ornityny, glutaminy, L-karnityny, czy tauryny. Ta mieszanka wzmocni naszą siłę oraz w sposób zauważalny zwiększy wydolność.

  Elektrolity – magnez, potas, sód i wapń, będące głównymi składowymi dostępnych na rynku płynów infuzyjnych, nawadniają organizm, wyrównują gospodarkę kwasowo-zasadową oraz zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Istotnym związkiem w tym zestawie jest potas warunkujący pracę mięśnia sercowego. Magnez z kolei bierze udział w metabolizmie białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów. Co to oznacza dla organizmu? Wzmocnienie mięśni, dotlenienie, nawodnienie, regenerację komórek oraz ochronę przed uszkodzeniem kości i serca.

  Regeneracja po wysiłku

  Składniki kroplówek wzmacniających organizm pomagają nie tylko przygotować się do wysiłku, ale także zregenerować siły po nim. Tutaj prócz elektrolitów kluczowe znaczenie mają aminokwasy: fenyloalanina, metionina, seryna, glutamina, walina, lizyna, leucyna, alanina, glicyna, arginina i cytrulina. Ich zasadnicza rola polega na regeneracji komórek oraz budowaniu masy mięśniowej. Ponadto metabolizują węglowodany i tłuszcz, magazynują energię mitochondrialną oraz chronią mięśnie przed rozpadem.

  Kroplówki na wzmocnienie w naszej klinice zostały podzielone na kilka podtypów: siła, energia, regeneracja, aminokwasy. Wszystkie zostały skomponowane pod okiem profesjonalistów tak, aby odpowiadały na zapotrzebowanie organizmu zarówno w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, jak i w czasie regeneracji – tłumaczy lek. med. Antoni Szymczak, klinika witaminowa Feel Good, Poznań – Składniki kroplówki utrzymują energię na wysokim poziomie, dbają o wydajność, ale zapewniają też pełne bezpieczeństwo dla zdrowia – dodaje.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie