• Menu

  Kredyt gotówkowy z opcją wakacji kredytowych – czy to dobry pomysł?

  Wakacje kredytowePolacy chętnie zaciągają kredyty gotówkowe – dodatkowe pieniądze pożyczone od banku pozwalają na zrealizowanie planów czy pokrycie nieprzewidzianych wydatków.

  Często jednak sytuacja materialna kredytobiorcy zmienia się diametralnie. I chociaż ma ona charakter przejściowy, może zwiększyć ryzyko wpadnięcia w kłopoty finansowe. Czy – aby zapobiec takim wydarzeniom – warto pomyśleć o kredycie z opcją przerwy w spłacie zobowiązania? Sprawdzamy.

  Wybór kredytu gotówkowego tylko pozornie jest łatwy. Nawet, jeśli kredytobiorca ma w planach zaciągnięcie niewielkiej kwoty, warto skoncentrować się na porównaniu ofert finansowych na finanse.rankomat.pl. Krótka analiza pozwoli wybrać rozwiązanie najbardziej dopasowane do obecnej i przyszłej sytuacji materialnej. To ważne, aby uniknąć ewentualnych nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą wpłynąć na terminowość spłaty zaciągniętego zobowiązania.

  Wakacje kredytowe – na czym to polega?

  Nieprzewidziane wydatki lub inna sytuacja losowa może utrudnić terminową spłatę zobowiązania w jednym miesiącu. Aby uniknąć finansowych konsekwencji takiego stanu, wiele banków wprowadziło tzw. wakacje kredytowe. Ich istotą jest odroczenie w całości spłaty raty kapitałowo-odsetkowej na kolejny miesiąc – bez żadnych dodatkowych opłat.

  Warto przy tym pamiętać, że korzystając z wakacji kredytowych, żadna rata nie przepada. Wydłuża się jedynie okres kredytowania lub wzrasta wysokość kolejnych rat – zostają powiększone proporcjonalnie o odpowiednią część raty.

  Wakacje kredytowe w swojej ofercie mają m.in. takie banki jak: mBank, Millennium Bank.

  Wakacje kredytowe – kiedy to się opłaca?

  Niejeden tani kredyt gotówkowy na finanse.rankomat.pl daje kredytobiorcom możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Jest to korzystne rozwiązanie, jednak należy z niego korzystać tylko w „podbramkowych” sytuacjach.

  Wakacje kredytowe warto rozważyć w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które wpływają na chwilowe pogorszenie sytuacji materialnej. Może to być m.in.:

  • utrata pracy
  • choroba
  • problemy rodzinne
  • pojawienie się dziecka.

  Taką opcję trzeba jednak dokładnie przeanalizować – większość banków umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych tylko raz. Wówczas należy zdecydować czy daną sytuację faktycznie można uznać za podbramkową.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie