• Menu

  Jakie korzyści dają nam ubezpieczenia

  W ciągu kilku dni musisz wykupić ubezpieczenie OC samochodu? W gąszczu ofert nie wiesz, na jaką się zdecydować, gdyż brakuje czasu, aby dokonać ich dokładnego porównania?

  Warto zatem skorzystać z intuicyjnych i wygodnych w obsłudze narzędzi, które znajdziesz w sieci. Dzięki nim bez problemu wyszukasz najlepszą dla siebie opcję ubezpieczenia.

  Pomocny kalkulator OC

  Warto w tym celu sięgnąć po wirtualny kalkulator OC, np. ten na stronie cuk.pl. W kilku prostych krokach można sprawdzić, jakie stawki ubezpieczenia OC prezentuje wiele towarzystw działających na rynku i wybrać najlepszą opcję. Porównywarka OC pozwoli zaoszczędzić czas na poszukiwania najkorzystniejszej oferty, a w skali roku nawet kilkaset złotych.

  Odszkodowanie z OC – poczuj się bezpiecznie

  Wykupując ubezpieczenie OC samochodu, można być spokojnym o następstwa nieszczęśliwych wypadków. Odszkodowanie z OC z polisy zakupionej u danego towarzystwa pokryje m.in. szkody związane z kolizją drogową, w jakiej został poszkodowany inny uczestnik ruchu, a także te spowodowane w trakcie zatrzymania lub garażowania auta.

  Co ważne, korzystając z kalkulatora na ww. stronie, znajdzie się nie tylko najtańsze OC, ale również sprawdzi, z jakimi wydatkami związane jest ubezpieczenie NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków), a także zakup AC (Autocasco) i Assistance (zapewaniające pomoc medyczną i techniczną w nagłych zdarzeniach podczas podróży).

  Czy ubezpieczenie OC jest wystarczające?

  Każdy właściciel auta jest zobowiązany wykupić ubezpieczenie OC, które obowiązuje przez 12 miesięcy. Inne ww. ubezpieczenia są dobrowolne i podobnie jak przy wcześniejszym, umowa z towarzystwem jest zawierana na okres roku. Wielu właścicielom aut i kierowcom wystarczy tylko OC. Jednak można jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz innych osób i nie obawiać się, że w najmniej odpowiednim momencie spotka nas przykra niespodzianka. Kiedy już przy użyciu wcześniej wspomnianej porównywarki znaleźliśmy najtańsze OC, warto poświęcić chwilę, aby odszukać korzystne ubezpieczenie NNW, AC i Assistance.

  Co dają nam inne ubezpieczenia?

  Ubezpieczenie NNW jest gwarancją wypłacenia odszkodowania bez względu na to, czy do wypadku doszło z winy kierowcy czy też wpłynęły na to inne okoliczności. Po wykupieniu NNW ubezpieczenie dotyczy już nie tylko kierowcy, ale wszystkich pasażerów z nim podróżujących.

  Ubezpieczenie AC pozwoli uzyskać środki na naprawę auta, kiedy to do jego uszkodzenia doszło na skutek działań osób trzecich i pociągniecie ich do odpowiedzialności okaże się niemożliwe. Posiadając Autocasco, dokona się m.in. renowacji porysowanego lakieru czy też wymieni zbitą szybę. Co ważne, AC można wykupić w atrakcyjnej cenie w pakiecie wraz z ubezpieczeniem OC.

  Assistance to propozycja dla tych, którym auto służy jako środek transportu do pracy, ale równie często odbywają nim wielokilometrowe podróże po kraju. W zależności od tego, w jakim towarzystwie zostanie wykupione, ten rodzaj ubezpieczenia obejmuje m.in.: dostawę zamiennych części i naprawę auta na trasie, udzielenie pomocy medycznej, holowanie pojazdu czy też zorganizowanie samochodu zastępczego w razie awarii pierwszego pojazdu.

  Źródło: http://cuk.pl/

  Jedna odpowiedź do “Jakie korzyści dają nam ubezpieczenia”

  1. Marcin pisze:

   OC jest wszędzie takie same, za zakres odpowiada ustawa, tak naprawdę, ważne, by było w miarę tanie, ale dodatki do OC, bywają różne, porównanie ofert warto zrobić w agencji ubezpieczeniowej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie