• Menu

  Kontenery to o wiele więcej niż transport towarów

  KonteneryKontenery nieustannie znajdują nowe zastosowania. Dziś to już nie tylko wielkie pojemniki służące do transportu towarów na ogromne odległości, ale także pomieszczenia, które mogą pełnić wiele funkcji. Zobacz, jak wielki potencjał mają kontenery, dowiedz się więcej o ich przemieszczaniu z miejsca na miejsce i sprawdź, jak wybrać firmę transportową.

  Ogromny potencjał kontenerów

  Stale wzrasta popularność kontenerów. Blaszane pomieszczenia są nie tylko łatwe w transporcie, ale także pozwalają na tworzenie z nich różnorodnych konstrukcji. Nic dziwnego, że cieszą się one coraz większą popularnością. Od lat są one wykorzystywane jako zaplecze na budowach, a nawet na stałe zajmują miejsce w miejskiej przestrzeni jako kontenery socjalne. W ostatnich latach znalazły także inne zastosowania. Z powiedzeniem wykorzystywane są przy organizacji imprez masowych, a nawet stają się budulcem do tworzenia letnich ośrodków kulturalnych. Co więcej, firmy coraz chętniej decydują się na organizowanie w kontenerach tymczasowych biur czy sklepów.

  Z czego wynika popularność kontenerów?

  Wszystko dzięki ich mobilności i funkcjonalności. Duże, blaszane pomieszczenia można bardzo łatwo i szybko przemieszczać z miejsca na miejsce i są naprawdę tanie w użytkowaniu. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że transport kontenerów wymaga specjalistycznego zaplecza samochodowego.

  Tabor przeznaczony do ich przewożenia umożliwia łatwy i szybki załadunek oraz rozładunek towarów. Co więcej, specjalistyczny sprzęt pozwolą na ustawienie kontenerów w sposób określony przez zleceniodawcę. W podobny sposób co kontenery, transportowane mogą być także kioski, domki holenderskie, wiaty oraz blaszane pawilony.

  Jak przebiega transport kontenerów?

  Kontenery transportowane są za pomocą pojazdów wyposażonych w HDS-y (hydrauliczne dźwigi samochodowe). Kontenery ładowane są na samochody transportowe za pomocą żurawi, a ładunek jest starannie zabezpieczany przed uszkodzeniem. Dzięki specjalistycznemu taborowi cały proces nie wymaga zsynchronizowania ze sobą transportu oraz dźwigu, co nie tylko znacznie skraca czas, ale i obniża koszty przewozu. W przypadku, kiedy ładunek nie ma haków ułatwiających transport (np. kioski czy pawilony), ładowany jest on na pojazdy za pomocą specjalnych pasów do podnoszenia.

  Czym kierować się przy wyborze firmy transportującej kontenery?

  Najważniejsze, aby przedsiębiorstwo, z którego usług będziesz korzystał, mogło pochwalić się doświadczeniem w transporcie kontenerów oraz dysponowało odpowiednim parkiem maszynowym. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze wszystkie prace logistyczne przebiegną szybko i sprawnie, a kontenery zostaną bezpiecznie załadowane na samochody oraz rozładowane w odpowiedni sposób w miejscu przeznaczenia. Co więcej, korzystając z usług renomowanych firm transportujących kontenery, możesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana terminowo, a więc unikniesz strat związanych z opóźnieniami.

  źródło: www.luktrans-poznan.pl

  2 odpowiedzi na “Kontenery to o wiele więcej niż transport towarów”

  1. Krys napisał(a):

   Ka ostanio trafiłem na fajny sklep z akcesoriami do kontyenerów autoakcesoria.com.pl/sklep/kontenery

  2. Kontenery samochodowe napisał(a):

   Jaką nośność ma taki kontener?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *