• Menu

  Kolektory danych, serwis, skanery bezprzewodowe

  Przeprowadzenie inwentaryzacji staje się o wiele prostsze, gdy wykorzystywane są przy jej przeprowadzaniu tzw. kolektory danych. Mają one szerokie zastosowanie, a użytkowane są głównie do gromadzenia, przechowywania oraz transmisji danych. Szczególnie często korzysta się z ich pomocy w dużych dyskontach.

  W celu identyfikacji posiadanego w firmie asortymentu niezbędne jest kodowanie produktów. Naklejenie specjalnej etykiety z kodem będącym identyfikatorem towaru pozwala na prawidłowy jego obrót oraz łatwe uzyskiwanie szczegółowych informacji odnośnie jego ceny, nazwy oraz innych kryteriów. Kody te kolejno wprowadzane są do kolektora danych, który zbiera informacje, by stworzyć całą bazę.

  Zabieg ten usprawnia pracę jednostek, jednocześnie zmniejszając ryzyko pomyłek związanych z  niedoborami lub nadwyżkami w asortymencie. Aby odczytać dane odnośnie produktu korzysta się z tzw. skanerów bezprzewodowych. Dzięki nim w szybki sposób uzyskujemy szczegółowe informacje odnośnie ceny i ilości asortymentu. Do działania urządzenia wykorzystywana jest technologia bluetooth lub firmowa sieć bezprzewodowa, przez co ich zasięg jest naprawdę duży.

  Kolektory danych

  Kolektory danych ułatwiają wprowadzenie dostaw towarów do magazynu, zapewniają łatwą kontrolę cen, porządkują przyjmowane i wydawane towary, a także gromadzą dane każdego stanowiska. Jest to tylko kilka z wielu zalet posiadania systemu.

  Obecnie jest to niezbędny element pracy dużych dyskontów. Bez ich zastosowania w asortymencie panowałby nieporządek, a to narażałoby firmę na niebezpieczeństwo strat i problemów prawych.

  W przypadku awarii urządzeń automatycznej identyfikacji produktów konieczna jest usługa serwisu kolektorów danych. Firmy oferują kompleksową pomoc w tej sprawie zapewniając naprawę, wymianę oraz usuwanie usterek, z którymi nie sposób poradzić sobie samodzielnie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie