• Menu

  Kawalerka – Twoje pierwsze własne mieszkanie

  kawalerka na wynajemZastanawiasz się nad kupnem mieszkania? Nie masz pewności czy kawalerka to dobry pomysł na Twoje pierwsze własne mieszkanie?

  Przekonaj się, że małe mieszkanie może stać się doskonałą inwestycją na lata.

  Małe mieszkanie, czyli kawalerka

  Kawalerka to mieszkanie charakteryzujące się małym metrażem. Najczęściej składa się z jednego pokoju połączonego z aneksem kuchennym i osobnej łazienki. Zdarza się, że kawalerki posiadają nawet 40 metrów kwadratowych, są przestronne i przytulne.

  Jeśli kawalerka to tylko na wynajem – czy na pewno?

  Bardzo wiele osób uważa, że kawalerka, ze względu na mały metraż, jest inwestycją nieopłacalną. Kupno małego mieszkania przez młode osoby wydaje się być niepraktyczne, ponieważ „za kilka lat pojawią się dzieci i gdzie się wszyscy pomieścicie?”. Zgadza się. Kawalerka przeznaczona jest dla maksymalnie dwóch osób i mieszkanie tam z rodziną może sprawiać spore trudności. Dlatego, wiele osób mówi: wynajmowanie kawalerki – tak, kupno – nie. Dlaczego? Ponieważ, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że kawalerka może stanowić źródło utrzymania dla Twojej rodziny na długo po wyprowadzce.

  Start w przyszłość

  Kawalerka to doskonała opcja dla studentów bądź świeżo upieczonych absolwentów, którzy pragną się usamodzielnić. Stanowi idealną alternatywę dla akademika, a także wynajmowanego mieszkania, które najczęściej trzeba dzielić z innymi osobami.

  Oto kilka zalet kawalerki:

  • to Twoje mieszkanie i to Ty ustalasz warunki,
  • nie dzielisz z nikim ani mieszkania ani pokoju,
  • posiadasz przestrzeń tylko dla siebie,
  • jest wygodniekomfortowo i spokojnie.

  Dodatkowo, duże aglomeracje bogacą się w nowe inwestycje mieszkaniowe, lokując swoje budynki blisko uczelni. Wynajmując mieszkanie na Krzykach we Wrocławiu, możesz cieszyć się wysoką jakością mieszkania, doskonałą komunikacją, spokojną dzielnicą, a także bliską odległością od ośrodków edukacji. Jeżeli chodzi o nieruchomości, Wrocław stawia poprzeczkę bardzo wysoko, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z kupnem mieszkania o małym metrażu.

  Ceny kawalerek

  Wejście w dorosłość prawie zawsze wiąże się ze sporym nakładem finansowym. Jeżeli nie stać Cię na kupno większego mieszkania na samym początku to warto zainwestować w kawalerkę. Nie chodzi jedynie o cenę początkową nieruchomości, ale także o późniejsze koszty utrzymania mieszkania – czynsz, media, Internet itp. Mniejsze mieszkanie to mniejszy koszt. Jeżeli uda Ci się znaleźć kawalerkę o większym metrażu, możesz poważnie rozważyć zamieszkanie tam we dwójkę. Kawalerka to bowiem doskonałe rozwiązanie nie tylko dla singli, ale również dla par.

  Za małe mieszkanie – rodzina się powiększa!

  Jeżeli planujesz rodzinę to jedno jest pewne – kawalerka nie będzie Twoim jedynym mieszkaniem. To rozwiązanie tymczasowe, maksymalnie na kilka lat. Jeżeli zastanawiasz się, po co kupować kawalerkę skoro niebawem będzie trzeba się jej pozbyć, to podlicz sumę jaką trzeba byłoby zapłacić za wynajem. Kwota comiesięcznych opłat przez kilka lat najprawdopodobniej stanowiłaby Twój wkład własny w kredyt na mieszkanie. Możesz teraz odwrócić sytuację i… przeznaczyć swoją kawalerkę na wynajem. Jeżeli nie chcesz tego robić – po prostu sprzedaj ją z zyskiem.

  Kawalerka na wynajem

  Przeznaczając swoją kawalerkę na wynajem musisz pamiętać, by została ona odświeżona i właściwie przygotowana. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by zająć się tym osobiście, możesz zlecić te działania biurom nieruchomości. Mieszkanie na wynajem to doskonała inwestycja generująca zyski, które zasilą Twój rodzinny budżet.

  Kawalerka, czyli Twoje pierwsze własne mieszkanie to doskonały krok w dorosłe życie. W pierwszych jego latach stanowi azyl, w którym będziesz czuć się wygodnie i komfortowo, a w przyszłości może okazać się także doskonałą inwestycją na dalsze życie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane