• Menu

  Już wkrótce nowy Raport CSR

  W kwietniu 2018 roku ukaże się 16. edycja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jej przygotowanie poprzedza etap naboru działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, realizowanych w 2017 roku

  Firmy mogły zgłaszać swoje praktyki do 10 stycznia 2018 roku. Praktyki i inicjatywy zostaną zakwalifikowane do wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz jednego z siedmiu obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, a także zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Dobre praktyki przedstawiane w kolejnych edycjach umieszczane są także w ogólnodostępnej bazie/wyszukiwarce portalu, zawierającej już prawie 3.000 praktyk z ponad 500 firm.

  – Ubiegłoroczna, jubileuszowa edycja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” była pierwszą, w której nowo zgłoszone działania ukazane zostały w kontekście realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Rosnąca liczba zgłoszonych praktyk oraz firm debiutujących w zestawieniu pozwalają z optymizmem patrzeć na rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności w naszym kraju – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

  Prezentacja raportu odbędzie się podczas 7. Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego odpowiedzialnemu biznesowi.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie