• Menu

  Jak zorganizować imprezę w plenerze?

  Coraz bardziej popularne staje się urządzanie imprezy pod namiotem. Niestety wiele osób nie wie, w jaki sposób odpowiednio się za to zabrać.

  Planujesz urządzić urodziny, grilla lub nawet wesele pod namiotem? Poznaj zalety takiego przyjęcia oraz istotne wskazówki, jak zorganizować imprezę pod namiotem.

  Zalety urządzenia imprezy pod namiotem

  Oryginalny pomysł

  Jest to przede wszystkim nowoczesny i niekonwencjonalny pomysł na urządzenie imprezy. Znajomi będą zaskoczeni, widząc na zaproszeniu informacje o miejscu przyjęcia. W przypadku imprezy firmowej przeniesienie się pod namiot na świeże powietrze zostanie docenione przez pracowników i kontrahentów i rozluźni atmosferę.

  Niestety tego typu rozwiązania nie są zbyt popularne w naszym kraju ze względu na dynamiczną pogodę i klimat oraz nieznajomość możliwości namiotów imprezowych.

  Ogromna przestrzeń

  Namiot daje pole do popisu. Duża przestrzeń to możliwość na swobodne poruszanie się, a przede wszystkim na taniec. Goście nie będą narzekać na brak miejsca czy nieprzyjemną temperaturę. W tak dużej przestrzeni bez problemu można również ustawić krzesła, stoły, a nawet rzutnik do wyświetlania prezentacji.

  Dowolność miejsca

  Jednym z najważniejszych plusów zastosowania namiotów eventowych jest fakt, iż mogą być one umieszczone dosłownie wszędzie. Może być to plaża, łąka w górach lub ogród. To od osoby zajmującej się organizacją zależy to, gdzie namiot będzie zlokalizowany.

  Jak zorganizować imprezę pod namiotem?

  Odpowiedni namiot

  Na samym początku należy wziąć pod uwagę to, ile osób zamierzamy zaprosić. Wielkość namiotu powinna być dostosowana do rodzaju imprezy i ilości gości. Jeżeli ma to być jedynie obiad i pogawędka, miejsca musi starczyć jedynie na stoły, krzesła i swobodne poruszanie się. Jeżeli jednak planujemy przedstawić prezentację lub przewidziane są tańce, również to należy wziąć pod uwagę. Latem wiele firm oferujących hale namiotowe proponuje swoim klientom również takie egzemplarze, które mają dodatkowe okna i drzwi, aby ruch był swobodny. W przypadku imprezy tanecznej koniecznością jest zamówienie parkietu do tańczenia.

  Miejsce

  Namiot można postawić praktycznie wszędzie. Warto jednak pamiętać, aby powierzchnia ta była równa. Dzięki temu goście będą mogli poruszać się bez problemu, a my nie narazimy się na wpadkę. Wypadek gościa to coś, czego chyba każdy organizator wolałby uniknąć. Oczywiście należy wygospodarować również miejsce dla firmy cateringowej oraz dla obsługi technicznej.

  Toalety

  To bardzo ważne, aby obok namiotu znajdowały się toalety. Sprawę można rozwiązać na dwa sposoby. Albo instalowane są toalety przenośne, albo też warto poprosić właściciela lokalu (jeżeli taki znajduje się nieopodal namiotu) o ,,wypożyczenie” toalet na czas imprezy.

  Dekoracje

  W przypadku wesela czy innej uroczystości, gdzie ozdoby mają duże znaczenie, należy zastrzec firmie wynajmującej namiot, że jesteśmy zainteresowani namiotem, w którym można ustawiać i montować dekoracje.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *