• Menu

  Jak z BLIK zacząć płacić telefonem?

  Jak płacić telefonemCzęsto zdarzają Ci się nieplanowane zakupy, ale nie masz przy sobie ani gotówki, ani karty płatniczej? Wcale nie musisz z nich rezygnować – wystarczy, że będziesz mieć przy sobie smartfon. Nowoczesne technologie pozwalają na dokonywanie transakcji zbliżeniowych bez konieczności posiadania karty. Dowiedz się, jak płacić telefonem.

  Płatności zbliżeniowe zyskują na popularności. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się BLIK – system stworzony przez polskie banki na potrzeby transakcji dokonywanych online, jak i stacjonarnie. Statystyki pokazują, że w I kwartale 2018 roku za pomocą tego systemu dokonano łącznie 14 mln transakcji.

  Płatność BLIK-iem – na czym polega?

  BLIK to system płatności zbliżeniowych, który powstał z myślą o użytkownikach smartfonów. Pozwala na dokonywanie szybkich transakcji w sklepach internetowych, sklepach stacjonarnych, punktach usługowych. Umożliwia również wypłatę gotówki z bankomatu bez użycia karty płatniczej, a nawet… przekazywać pieniądze innym osobom – bez znajomości numeru konta bankowego.

  Płatności BLIK-iem możliwe są wyłącznie w punktach oznaczonych logo systemu.

  Jak płacić telefonem – krok po kroku

  Zastanawiasz się, jak płacić telefonem, korzystając z systemu BLIK? Cała procedura obejmuje zaledwie kilka kroków. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, bez problemu dokonasz pierwszej zbliżeniowej transakcji za pomocą smartfona.

  Krok 1. Zainstaluj aplikację mobilną banku

  • Jako posiadacz rachunku osobistego w konkretnym banku, zainstaluj na smartfonie dedykowaną aplikację mobilną. Ważne, aby miała ona funkcjonalność BLIK.
  • Dokonaj aktywacji systemu BLIK i wskaż konkretne konto do płatności.
  • Zatwierdź – od teraz możesz już dokonywać szybkie transakcje zbliżeniowe telefonem.

  Krok 2. Dokonaj płatności BLIK-iem

  • Wybierz punkt oznaczony logo BLIK.
  • Dokonaj transakcji.
  • Przepisz 6-cyfrowy kod na terminalu / bankomacie / stronie sklepu internetowego.
  • Zatwierdź płatność w aplikacji.

  BLIK to system płatności, który jest nie tylko wygodny, ale i bezpieczny. Zabezpieczenie stanowi jednorazowy kod, który ważny jest zaledwie 2 minuty. Z tego powodu ryzyko przejęcia kodu przez osobę niepowołaną jest minimalne.

  Już teraz zainstaluj bankową aplikację mobilną z BLIK-iem – szybko przekonasz się, że dokonywanie płatności jest jeszcze szybsze i łatwiejsze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie