• Menu

  Jak otrzymać certyfikat ISO 14001:2015?

  ISO 14001Środowisko naturalne to dobro wspólne. Dla wszystkich korzystne jest, by jak najwięcej podmiotów traktowało je z szacunkiem. Norma ISO 14001 to System Zarządzania Środowiskowego. Wdrożenie jej to wyzwanie, ale korzyści jest z tego wiele.

  Posiadanie certyfikatu ISO 14001 pokazuje, że firma dba o środowisko naturalne. Kiedy działa z nastawieniem na jego dobro, to wszyscy na tym korzystają. Korzysta także i taka firma. Podkreślenie dbałości o środowisko to atut w budowie wizerunku. Odbierana jest przez kontrahentów i klientów bardziej pozytywnie. Mając certyfikat ISO 14001:2015, jest się w gronie liderów. Zyski to także większa konkurencyjność oraz większa efektywność w wykorzystywaniu zasobów. Przestrzeganie normy zarządzania środowiskowego jest pozytywnie widziane przy przetargach.

  Ubieganie się o certyfikat ISO 14001

  Firma może otrzymać certyfikat, jeśli spełnia wymagania normy ISO 14001. To oznacza, że przed ubieganiem się o certyfikat konieczne jest wdrożenie tej normy w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. To będzie wymagać nieco czasu i zaangażowania, ale firma nie jest w tym procesie osamotniona, tylko korzysta z pomocy firmy konsultingowej. Certyfikat ISO 14001:2015 wydają akredytowane jednostki certyfikujące. Trzeba zgłosić się do takiej jednostki o przyznanie certyfikatu, dołączając przy tym niezbędną dokumentację. W czasie audytu stwierdzane jest, czy wszystkie wymagania są spełnione. Jeśli tak, otrzymuje się poświadczenie tego, czyli certyfikat. Ubieganie się o certyfikat wygląda następująco:

  • zgłoszenie się do jednostki certyfikującej,
  • dwie fazy audytu,
  • raport audytora,
  • otrzymanie certyfikatu.

  Jak sprawnie zdobyć certyfikat ISO 14001:2015?

  Wiele trzeba zmienić w funkcjonowaniu firmy. Wyzwaniem dla firmy jest także sporządzenie dokumentacji oraz inne aspekty formalne ubiegania się o certyfikat. Warto zadbać o ułatwienie drogi do zdobycia tego cennego wyróżnienia. Przy ubieganiu się firm o certyfikat ISO 14001 pomagają firmy konsultingowe. Jeśli ma to być partner z dużym doświadczeniem i sporymi sukcesami, to Pakuła Consulting jest firmą odpowiadającą tej charakterystyce. Stuprocentowa zdawalność to zachęta do działania dla tych firm, które nie są pewne, czy dadzą sobie radę z otrzymaniem certyfikatu. Z doświadczoną firmą konsultingową i szkoleniową jest to pewne. Zadania takich firm to przede wszystkim:

  • wdrażanie normy ISO,
  • szkolenia ISO 14001:2015,
  • przygotowanie dokumentacji,
  • kontakt z jednostką akredytacyjną.

  Równie ważne, jak powyższe działania, jest, że taka firma jest w stałym kontakcie. Stały i dobry kontakt, profesjonalizm i rzetelność firm konsultingowych, to wszystko pomaga ich klientom sprawnie wprowadzić zmiany i otrzymać certyfikat. Im bardziej kompleksowe jest to podejście, tym cenniejsze jest to dla przedsiębiorstwa ubiegającego się o certyfikat.

  Certyfikat ISO 14001 jest czymś, o co warto się ubiegać. Wizerunek lidera, firmy proekologicznej, większa konkurencyjność – warte są wszelkich starań, by go otrzymać. Z godną zaufania firmą konsultingową będzie łatwiej i spokojniej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane