logo
logo
logo
logo

Inwestor i projektant na medal
Opublikowano: 15 października 2017

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która jest w stanie w tak szerokim zakresie prowadzić skutecznie i sprawnie proces inwestycyjny – mówi Janusz Sobieraj, właściciel firmy Korporacja Radex SA

Które z obszarów działalności spółki Radex cenią sobie państwo najbardziej?

Janusz Sobieraj – Dynamizm kreowany jest poprzez pełnienie funkcji inwestora zastępczego, głównego koordynatora, głównego projektanta, przygotowywanie oraz koordynację dużych przedsięwzięć inwestycyjnych, ustalanie planów przestrzennych, pełnienie nadzoru nad przebiegiem procesów inwestycyjnych. Innowacyjne podejście do koordynacji procesów inwestycyjnych szczególnie znalazło swój wyraz w realizacji inwestycji w obrębie ok. 143 ha dzielnicy Warszawa-Bemowo, nagrodzonej w konkursie „Budowa Roku 2009” i ocenionego jako wzorcowy proces w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego. Zwieńczeniem tego procesu było wykreowanie standardu niepowtarzalnej, kompleksowej usługi realizacji procesu inwestycyjnego od studium uwarunkowań przestrzennych, planu przestrzennego lub warunków zabudowy poprzez projektowanie, przetargi, wykonawstwo, odbiory i 3-letnią eksploatację na zasadach partnerskich. W rozwiązaniach projektowych, proponowanych w realizowanych inwestycjach, Korporacja Radex promuje idee i technologie przyjazne środowisku, energooszczędne oraz pozytywnie wpływające na samopoczucie osób przebywających w projektowanych pomieszczeniach. Stosuje także innowacyjne rozwiązania, często dostosowane indywidualnie do danej inwestycji.

Czy zakreśliliśmy już pokrótce wszystkie zadania firmy?

Janusz Sobieraj – Zarządzanie i koordynacja inwestycji to dopiero jeden filar działalności Korporacji Radex, aczkolwiek najbardziej dynamiczny.  Podstawową działalnością firmy jest wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi, zlokalizowanymi w obrębie Radex Park Marywilska w Warszawie. Jest to obszar ok 7 ha oferujący łącznie ok 40 tys. m² biur i magazynów przeznaczonych na wynajem. Oferujemy także pomoc w kojarzeniu partnerów gospodarczych. Jesteśmy organizatorem Klastra dawnych terenów Centralnego Okręgu Przemysłowego im. Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego działającego w kilkunastu branżach, sięgającego daleko poza granice Polski.

Na czym polega autorski know-how, za który otrzymują państwo różnorodne nagrody, m.in. Medal PAN im. T. Kotarbińskiego, Złotą Odznakę „Zasłużony dla Budownictwa” czy Medal Europejski?

Janusz Sobieraj – Nasz autorski, nowatorski system generalnej realizacji inwestycji ma zastosowanie do planowania, zarządzania i sterowania realizacją wszelkich zamierzeń od początku procesu inwestycyjnego tj. od pomysłu biznesowego, wyszukania i pozyskania terenu przyszłej inwestycji, poprzez nadzorowanie powstania właściwego dla danej inwestycji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub uzyskania warunków zabudowy, wykonanie projektów budowlanych i uzyskanie pozwolenia na budowę, ewentualne zbudowanie konsorcjum firm wykonawczych dla dużych inwestycji, realizację inwestycji, przeprowadzenie kompleksowych procedur odbiorowych i uruchomienie produkcji i/lub przekazanie do użytkowania a skończywszy na rozliczeniu gwarancji i rękojmi udzielonej przez wykonawców inwestorowi oraz potwierdzenie po wstępnym okresie eksploatacji osiągnięcia założonych parametrów projektowych.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która jest w stanie w tak szerokim zakresie prowadzić skutecznie i sprawnie proces inwestycyjny. Atrakcyjność usługi polega na znacznym ograniczeniu kosztów inwestycji, a w szczególności uzbrojenia terenu i wykonania pełnej infrastruktury (ponad dwukrotne zmniejszenie nakładów niezbędnych do wykonania infrastruktury) oraz podjęcie się przez jedną firmę kompleksowego przygotowania dużych terenów pod inwestycje i zwiększenie chłonności terenów inwestycyjnych o ponad 20 proc. Nasze nowatorsko-innowacyjne podejście do procesu inwestycyjnego pozwala zdecydowanie szybciej (do 50 proc. niezbędnego czasu) zrealizować od pomysłu do rozpoczęcia budowy przedsięwzięcie inwestycyjne bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez inwestora.

Rozmawiał Piotr Danilczuk

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

nowe mieszkania

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego...

Mieszkanie pachnące nowością to marzenie, na którego realizację decydu...
szeregówki Wrocław

Nowe szeregówki Wrocław. Jakie są nowe domy?...

Jak zmienił się rynek nieruchomości w ostatnich latach? Największy wpł...

Mieszkanie na kredyt – jak kupować bezp...

Własne mieszkanie to marzenie...
Umowa deweloperska

Ustawa deweloperska – co warto wiedzieć...

Zakup mieszkania to bardzo ważny krok i ogromna inwestycja. Wiąże się ...