• Menu

  Nowy Infiniti Q70 − hybryda idealna

  INFINITI Q70Nowy Infiniti Q70 nadal zachwyca ekspresyjną stylistyką, dynamicznymi parametrami jazdy, innowacyjnymi technologiami i najwyższej jakości kunsztem wykonania.

  Już na pierwszy rzut oka uwagę przykuwają nowe reflektory. Będące znakiem rozpoznawczym marki światła w technologii LED wywołują niezapomniane wrażenie, przypominają bowiem ludzkie spojrzenie. Z kolei nowa stylistyka tylnych świateł tworzy poziomą, lekko pofalowaną linię, a same światła, oczywiście wysokiej jakości i o charakterystycznym kształcie, nadają całości świeży i elegancki wygląd.

  Ze zmysłowymi liniami nadwozia nadal pięknie współgrają dobrze rozplanowane i gościnne wnętrza nowego Infiniti Q70, w którym zastosowano wysokiej jakości materiały, takie jak ręcznie obrabiane drewno i specjalnie dobrana skóra. Wewnątrz widoczny jest rzemieślniczy artyzm, staranność wykończenia, a także podporządkowanie technologii użytkownikom.

  Infiniti Q70

  Zgodnie z tradycyjnym dążeniem Infiniti do zapewnienia sportowej precyzji auta, nowy Q70 został przez inżynierów marki metodycznie dopieszczony. Aby osiągnąć doskonałą równowagę komfortu jazdy i prowadzenia oraz osiągów i ekonomiki spalania, zastosowali oni inteligentne technologie. Model dostępny jest z całą gamą dynamicznych i wysoce wydajnych silników.

  W testowanym modelu dostępna jest wyróżniona wieloma nagrodami jednostka hybrydowa z systemem Direct Response Hybrid marki Infiniti z podwójnym sprzęgłem. Układ ten łączy 3,5-litrowy, 24-zaworowy silnik V6 z systemem DOHC (wykonany ze stopu aluminium), z kompaktową, laminowaną baterią litowo-jonową oraz innowacyjnym systemem „jeden silnik elektryczny − dwa sprzęgła”.

  Moc nominalna silnika V6 wynosi 302 KM przy 6 800 obr./min., a moment obrotowy – 350 Nm przy 5000 obr./min., natomiast moc zaawansowanego silnika elektrycznego to 67 KM, zaś moment obrotowy − 290 Nm. W stosowanych przez Infiniti układach hybrydowych benzynowo-elektrycznych silnik elektryczny ma zwiększać wydajność i moc na podobnej zasadzie, na jakiej działałaby tradycyjna sprężarka doładowująca. Daje to Q70 natychmiastowy wzrost momentu obrotowego przy niskich obrotach silnika, zanim na całego wkroczy do akcji silnik V6 o pojemności 3,5 litra. Łączna moc systemu to 360 KM.

   Zaawansowane bezpieczeństwo

  Dla Infiniti bardzo ważne jest integralne bezpieczeństwo, wykraczające daleko poza tradycyjne rozwiązania i wymagania instytucji kontrolujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kluczowym elementem tej strategii jest Tarcza Bezpieczeństwa Infiniti (Safety Shield) – kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa, na które składają się różnorodne technologie chroniące na różnych poziomach i zapewniające bezpieczeństwo oraz wygodę, monitorujące sytuację na drodze, pomagające kierowcy uniknąć kolizji, a także chroniące pasażerów, jeśli już do niej dojdzie.

  Do długiej listy wyposażenia w zakresie systemów bezpieczeństwa, dostępnych w zależności od wersji, należy też panoramiczna kamera 360°, ułatwiającą parkowanie (AVM − Around View Monitor). Kolejne systemy bezpieczeństwa i wspierania kierowcy zapewniają jeszcze większy komfort i spokój. Zarówno system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDW − Lane Departure Warning), jak i zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP − Lane Departure Prevention). Inne funkcje bezpieczeństwa takie jak inteligentny tempomat (ICC − Intelligent Cruise Control) i wspomaganie kontroli dystansu (DCA − Distance Control Assist).

  Cezary Głogowski

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *