• Menu

  Infiniti Q Inspiration Concept już z nagrodami

  „Best Concept Vehicle” (Najlepszy Samochód Koncepcyjny) oraz „Best Designed Interior” (Najlepiej Zaprojektowane Wnętrze) to nagrody przyznane prototypowi INFINITI przez EyesOn Design podczas salonu samochodowego NAIAS 2018 w Detroit.

  Podczas salonu samochodowego NAIAS 2018 w Detroit INFINITI Q Inspiration Concept otrzymał tytuł Najlepszego Samochodu Koncepcyjnego oraz nagrodę za Najlepiej Zaprojektowane Wnętrze przyznane przez organizację EyesOn Design. Prototyp Q Inspiration, który ma właśnie swoją oficjalną premierę, jest zapowiedzią przyszłego stylu form INFINITI oraz innowacji w konstruowaniu zespołów napędowych.

  EyesOn Design Awards są przyznawane dorocznie w siedmiu kategoriach przez jury składające się z trzydziestu aktywnych i emerytowanych szefów wydziałów wzornictwa w motoryzacji i transporcie na najważniejszych uczelniach artystycznych. Nagrody uważane są za wyraz najwyższego uznania liderów branżowego designu dla projektów motoryzacyjnych.

  „Jestem bardzo dumny z wyróżnienia ze strony tak szacownego grona, jak stowarzyszenie EyesOn. Dumny tym bardziej, że uznane autorytety doceniły inspirujący wpływ pionierskich technologii na nowy styl form i proporcji, który pozwolił na zwiększenie ładunku artystycznego w designie nadwozi i kabin INFINITI” – powiedział Alfonso Albaisa, wiceprezes INFINITI ds. designu.

  Q Inspiration bada na etapie koncepcyjnym rozwiązania dotyczące przyszłych modeli w segmencie sedanów średniej wielkości, z unikatowym wnętrzem o charakterze „humanocentrycznym”, wyposażonych w innowacyjny napęd VC-Turbo oraz w jeszcze bardziej zaawansowane technologie jazdy autonomicznej. Czyste linie koncepcyjnego sedana Q Inspiration, wraz ze śmiałą, wycyzelowaną stylistyką, tworzą podstawę dla przyszłego designu marki INFINITI, w którym sedan średniej wielkości ma linię dachu przynależną dotąd modelom coupe.

  Minimalistyczny design wnętrza kabiny pozwolił na wygospodarowanie ogromnej przestrzeni, przy czym stylistyka skupia się na zapewnieniu najlepszych doznań dla kierowcy i pasażerów. Q Inspiration Concept napędza silnik INFINITI VC-Turbo – pierwsza na świecie seryjna jednostka napędowa o zmiennym stopniu sprężania. Na każde życzenie kierowcy zapewnia on wspaniałe osiągi przy jednoczesnej optymalizacji paliwowej w całym zakresie obrotów i rozwijanej mocy – pokazując, jak będą działać napędy spalinowe przyszłości.

  W połączeniu z najnowszym układem technologii półautonomicznego prowadzenia pojazdu ProPILOT, Q Inspiration pozwala kierowcy delegować niektóre czynności i zadania związane z prowadzeniem auta na autonomiczne systemy samochodu. On sam, bardziej zrelaksowany, może natomiast pełniej cieszyć się rozrywką podczas podróżowania z bliskimi w humanocentrycznym kokpicie, zachowując jednakże decydujący głos w prowadzeniu, a więc pełną kontrolę nad pojazdem.

  „Q Inspiration Concept ukazuje nowy język designu i nowe proporcje modeli INFINITI, wynikające z wprowadzania najnowszych technologii. Innowacyjny zespół napędowy, technologie jazdy autonomicznej oraz zapewnienie kierowcy odpowiedniej dawki przyjemności stanowią siłę napędową dla zrównoważonych proporcji i czystego, a przez to śmiałego, języka form” – powiedział Karim Habib, dyrektor designu INFINITI.

  Zdjęcia Q Inspiration (także ruchome) w dużej sile dostępne są tu: www.InfinitiPressPacks.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *