• Menu

  Sekretarze spotkali się w Gdyni

  14-15 maja w Gdyni odbyło się doroczne spotkanie sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski. To było dobre i efektywne spotkanie, pełne zaangażowania w aktualne i ważne zagadnienia dla administracji samorządowej.

  W tegorocznej edycji Kongresu udział wzięło blisko 250 uczestników – sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju, ekspertów, partnerów merytorycznych, medialnych i biznesowych. Gośćmi honorowymi byli m.in: prezydent Miasta Gdyni –Wojciech Szczurek, poseł na Sejm RP, przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Polityki Regionalnej – Andrzej Maciejewski, marszałek województwa pomorskiego – Mieczysław Struk, dyrektor Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego  Rady Europy -Alina Tatarenko, dyrektor Biura Związku Miast Polskich – Andrzej Porawski.

  Rozmawialiśmy o jakości zarządzania w samorządzie terytorialnym, wyzwaniach związanych z ochroną danych osobowych i dostępem do informacji publicznej w kontekście polskich przepisów ustawy wdrażającej RODO. Prowadziliśmy żywe dyskusje i debaty na temat istotnych zagadnień dla administracji samorządowej m.in.: systemów oceniania i motywowania pracowników, cyfryzacji w działalności urzędów, nowej ordynacji wyborczej w samorządach,  dobrych praktykach wdrażania budżetów partycypacyjnych i centralnej platformy obsługi przetargów.

  Uczestnicy mogli się zapoznać się z propozycjami ciekawych narzędzi doskonalących jakość zarządzania w administracji lokalnej. Ogłosiliśmy  pierwszą polską edycję Europejskiej Odznaki  Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym ustanowioną przez Radę Europy.

  Relacja filmowa i zdjęciowa z  Kongresu Sekretarzy w Gdyni są dostępne na stronie: www.kongressekretarzy.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *