• Menu

  Huawei umacnia pozycję na rynku tabletów w Polsce

  MediaPad M5

  MediaPad M5

  Udział Huawei w rynku tabletów w Polsce wzrósł w marcu do 44,6 proc. w ujęciu ilościowym – to najlepszy wynik w historii firmy w Polsce w tym segmencie. Huawei cieszy się szczególnie mocną pozycją w kategorii tabletów 10-calowych – tu udział firmy wyniósł w marcu aż 49 proc., wynika z danych GfK Polonia.

   Udział Huawei w całym rynku tabletów, na poziomie 44,6 proc., to wynik o ponad 8 punktów procentowych lepszy niż w marcu ubiegłego roku, gdy wyniósł dokładnie 36,1  proc. Skumulowane dane za ostatnie 12 miesięcy (kwiecień 2018-marzec 2019) dla całego rynku tabletów pokazują wzrost udziału Huawei do 37,3 proc. w ujęciu ilościowym i wzrost do 32,6% w ujęciu wartościowym (analogicznie z 23,6 proc. i 20,2 proc. w okresie kwiecień 2017-marzec 2018) – według danych GfK Polonia.

  Huawei w marcu

  W marcu już niemal połowa rynku tabletów w Polsce należała do Huawei, to ogromny sukces w tej wymagającej kategorii produktów. Cieszę się, że udało się nam w odpowiednim momencie zauważyć zmiany w oczekiwaniach konsumentów i dostarczyć im tablety będące realną alternatywą dla smartfonów o wciąż „rosnących” ekranach – mówi Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei Consumer Business Group w Polsce.

   Marcowe dane pokazują wysoki wzrost udziału Huawei w rynku tabletów o 10-calowych ekranach, do 49,0 proc. z 37,7 proc. w marcu rok temu. Wzrost widać także w przypadku tabletów 7-calowych – do 33,2 proc. z 30,2 proc. przed rokiem. Zmniejszył się natomiast udział w przypadku ekranów 8-calowych – tu nastąpił spadek udziału do 35 proc. z 40,6 proc. przed rokiem.

  MediaPad M5

  MediaPad M5

  Tablet musi być dziś multimedialnym centrum rozrywki, z doskonałym ekranem, dźwiękiem i dodatkowymi atrakcyjnymi funkcjami. Modele z 10-calowym ekranem to oferta trafiająca dla ludzi, którzy aktywnie korzystają z usług video na żądanie, często podróżują i cieszą się tabletem będąc w ruchu, dzięki internetowi LTE.

  To oferta doceniana także przez rodziny z dziećmi, ze względu na dedykowane dzieciom gry edukacyjne czy korzystną dla wszystkich funkcję ochrony wzroku użytkownika – komentuje Dominik Wierusz-Walknowski, marketing communications manager odpowiedzialny za tę kategorię produktów w Huawei CBG Polska.

  Seria Huawei MediaPad M5

  Seria Huawei MediaPad M5 to najbardziej zaawansowane modele w tabletowym portfolio Huawei, dostępne w sprzedaży od prawie roku. Dostępne są w dwóch rozmiarach – 8,4 oraz 10,8 cala – i wyposażone w mocne podzespoły, zamknięte w stylowych, aluminiowych obudowach.

  Urządzenia wyposażone są w ekran o rozdzielczości 2K. Dzięki technologi ClariVu 5.0 oraz inteligentnym algorytmom obraz jest krystaliczny, wyraźny oraz bardzo dobrze odzwierciedlający rzeczywiste kolory. Miłośnicy filmów i melomani na pewno docenią fakt, że MediaPad M5 wyposażony jest w dwa głośniki (wersja 8,4-calowa) i aż cztery głośniki (wersja 10,8-calowa) dostarczone przez firmę Harman Kardon.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane