• Menu

  HONOR View20 zaprezentowany w Paryżu

  Za sprawą przełomowych technologii i najlepszej wydajności, smartfony z rodziny HONOR View cieszą się uznaniem zarówno profesjonalnych recenzentów, jak i użytkowników smartfonów na całym świecie. Fani HONOR to ludzie niesłychanie aktywni i dynamiczni, którzy oczekują od smartfonów najwyższej wydajności. HONOR View20 zaprojektowaliśmy właśnie z myślą o ich potrzebach – powiedział podczas światowej premiery najnowszego flagowca w Paryżu George Zhao, prezes HONOR.

  Nowy model cechują liczne innowacje: tylny aparat o rozdzielczości 48 Mpix, przedni wbudowany w wyświetlacz aparat o rozdzielczości 25 Mpix, 7-nanometrowy procesor Kirin 980 AI, potrójna antena Wi-Fi wspomagana sztuczną inteligencją oraz obudowa z nanoteksturą z efektem zorzy polarnej. HONOR View20 zdobył uznanie recenzentów, którzy podczas Consmer Electronics Show (CES) uhonorowali go wieloma nagrodami. HONOR View20 będzie dostępny w Polsce już w połowie lutego w rekomendowanej cenie 2 899 zł.

  Tylny aparat HONOR View20 będzie pierwszym aparatem wyposażonym w matrycę CMOS IMX586 firmy SONY w rozmiarze 1/2 cala i o rozdzielczości 48 Mpix z pikselem o wielkości 1,6 μm w macierzy Quad Bayer. Matryca pracująca pod wydajnym procesorem Kirin 980 obsługuje nowy tryb AI Ultra Clarity i umożliwia robienie zdjęć o niezrównanej ostrości i szczegółowości.

  Aparat wykonuje jednocześnie kilka zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix, z których wybiera najwyraźniejsze i najostrzejsze obszary, następnie zestawia je na jednym zdjęciu w tej samej rozdzielczości. Kirin 980 z dwoma układami NPU przetwarza zdjęcie, korzystając z zaawansowanego algorytmu sztucznej inteligencji, który analizuje zdjęcie, optymalizuje szczegóły w ciemniejszych obszarach i koryguje równowagę tonalną barw dla zdjęć z niezwykle żywymi kolorami.

  Robbie Shone, fotograf National Geographic, który przetestował nowy aparat 48 Mpix powiedział: „Zwróciłem uwagę na znakomitą szczegółowość zdjęć i łatwość obsługi HONOR View20. Tym smartfonem utrwalimy najważniejsze momenty naszego życia na niewiarygodnie żywych zdjęciach w nowy, inspirujący i ekscytujący sposób”.

  Poręczny, tylny aparat 3D wprowadzi użytkowników urządzenia w nowy wymiar zabawy fotografią i nagrywania filmów smartfonami. Aparat 3D korzysta z modelu impulsowego pomiaru światła (ang. time-of-flight, ToF) do gromadzenia informacji o kształtach obiektów w kadrze, wykrywania głębi, śledzenia sylwetek i przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym. Dzięki aparatowi HONOR View20 może zmienić się w kontroler do gier z wykrywaniem ruchu, zapewniając wyjątkowe wrażenia z gier 3D. Obecnie urządzenie w pełni obsługuje gry Fancy Skiing i Fancy Darts.

  Sztuczna inteligencja, którą naszpikowany jest HONOR View20 wspiera innowacyjne funkcje pozwalające na wprowadzenie wielu spersonalizowanych ustawień ułatwiających korzystanie z urządzenia. Wspierany sztuczną inteligencją przedni aparat 3D HONOR View20 rozpoznaje ponad 100 produktów spożywczych i potraw oraz podaje informacje o ich kaloryczności. Aparat rozpozna również 300 słynnych budowli i krajobrazów, a także ponad 100 000 obrazów z całego świata.

  Olśniewający design HONOR View20 zaczyna się od zaawansowanej technologicznie konstrukcji przedniego aparatu o rozdzielczości 25 megapikseli. Jest on zintegrowany z innowacyjnym, pozbawionym wcięcia ekranem All-View zajmującym 91,8% powierzchni przedniego panelu urządzenia, co gwarantuje wyjątkowe wrażenia podczas oglądania filmów czy grania.

  W HONOR zastosowano specjalne rozwiązanie pozwalające na umieszczenia aparatu w ekranie w uzyskanym w procesie litografii otworze o średnicy 4,5 mm. Tym samym HONOR View20 przewyższa technologicznie inne smartfony z aparatami wbudowanymi w wyświetlacz. Ekran urządzenia zachował dotychczasową wytrzymałość, zapewniając przy tym lepszą jakość zdjęć oraz większą przyjemność i komfort podczas codziennego korzystania ze smartfonu.

  HONOR View20 to także pierwszy smartfon, w którym zastosowano nanolitografię do uzyskania nanotekstury skrzących się gradientowymi barwami plecków z charakterystycznym efektem V. Bryła smartfona z obudową z efektem głębi 3D i eleganckimi zaokrągleniami ma zaledwie 8,1 mm grubości i stanowi doskonałe połączenie metalu i szkła.

  HONOR View20 posiada liczne rozwiązania najnowszej generacji: 7-nanometrowy procesor Kirin 980 AI z podwójnym inteligentnym NPU, niezwykle wydajny układ chłodzenia cieczą rozpraszający ciepło dla lepszej wydajności urządzenia, potrójną antenę Wi-Fi z modułem sztucznej inteligencji zapobiegającym osłabieniu sygnału w smartfonie trzymanym w rękach, ogniwo o pojemności 4000 mAh zapewniające długi czas pracy i nieprzerwaną rozrywkę oraz dużą pamięć wewnętrzną (128 lub 256GB, RAM 6 lub 8GB). Smartfon posiada ekran 6,4 cala o rozdzielczości 1080 x 2310 pikseli, obsługuje system Android 9.

  Opracowanie: Jarosław Adkowski

  Zdjęcia: materiały prasowe

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie