• Menu

  Hale namiotowe – jakie pozwolenia są wymagane?

  Hale namiotoweHale namiotowe są stabilnymi i lekkimi konstrukcjami o wszechstronnym zastosowaniu.

  Czy do ich postawienia wymagane są jakieś pozwolenia? A jak tak to jakie? Sprawdźmy.

  Hale namiotowe – dla oszczędności czasu i pieniędzy

  Hale namiotowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na postawieniu zadaszonej przestrzeni użytkowej w krótkim czasie i bez konieczności inwestowania w taki obiekt dużych pieniędzy. Hala namiotowa jest również dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy obiektu tymczasowego. W takim przypadku nie będzie konieczne nawet uzyskanie pozwolenia na jego postawienie.

  Do 180 dni bez pozwolenia

  Hale namiotowe można stawiać bez pozwolenia na okres 180 dni od daty zgłoszenia. W przypadku upłynięcia tego terminu należy przestawić obiekt o co najmniej kilkanaście terminów lub zdemontować go. Hale namiotowe są zatem doskonałym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują tymczasowego magazynu, a także dla przedsiębiorstw organizujących bankiety czy przyjęcia. Zastosowań dla obiektu jest jednak znacznie więcej.

  Więcej niż 180 dni – czego potrzebujemy?

  Alternatywnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na postawieniu hali na dłuższy okres czasu bez konieczności jej ponownego demontowania i montowania, jest uzyskanie pozwolenia na jej budowę. Aby uzyskać taki pozwolenie wymagane są:

  • Projekt budowy,
  • Pozwolenie na użytkowanie hali,
  • Kierownik budowy,
  • Inspektor nadzoru.

  Ile czasu czeka się na pozwolenie?

  Czas oczekiwania na pozwolenie różni się w zależności od konkretnej sprawy. Średnio na uzyskanie pozwoleniA na budowę hali namiotowej czeka się od 30 do 90 dni. Jednak na uprawomocnienie decyzji też musimy poczekać – zazwyczaj około 2 tygodni. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie gotowości do robót. Zatwierdzenie gotowości przez urząd trwa następny tydzień. Dopiero wtedy możemy podjąć się realizacji hali namiotowej.

  Kiedy warto ubiegać się o pozwolenie?

  Jak widać proces ubiegania się o pozwolenie na budowę hali namiotowej jest dosyć czasochłonny, dlatego to decydują się na niego jedynie te osoby, które doskonale wiedzą, że ich hala namiotowa nie będzie dla nich rozwiązaniem tymczasowym. W przeciwnym razie nie ma większego sensu przechodzenie całego procesu i znacznie bardziej opłacalne i mniej czasochłonne jest postawienie obiektu na okres 180 dni.

  Decydując się na hale namiotowe warto jest postawić na producenta, który dostarczy nam możliwie najlepiej dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Producent hal namiotowych GAJ-STAL jest profesjonalnym wytwórcą tego typu obiektów, który oferuje kompleksowe rozwiązania. W tym nie tylko hal namiotowych, ale również innych rodzajów konstrukcji stalowych.

  Jedna odpowiedź do “Hale namiotowe – jakie pozwolenia są wymagane?”

  1. Roman napisał(a):

   Nie przesadzałbym, z tym okresem ubiegania że jest czasochłonny. Pamiętajmy ciągle że alternatywą jest budownictwo murowane więc rozpatrywanie długości okresu potrzebnego na pozwolenie jako minusu jest błędne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *