• Menu

  Fakty i mity o żarówkach LED

  Dziś żarówki LED można spotkać już wszędzie. Używamy ich w codziennym życiu, w pracy, czy jadąc samochodem.

  Dlatego koniecznie trzeba uzmysłowić sobie, w czym tkwi ich sekret i czy, aby na pewno są tak doskonałym źródłem światła, jak mówią nam ich producenci.

  Czy żarówki LED świecą dłużej?

  Przyjęło się mówić, że LED-owe żarówki w porównaniu do tych tradycyjnych, wyróżniają się tym, że można wykorzystywać je znacznie dłużej. W tym przypadku to prawda. Żadna wysokiej jakości żarówka tradycyjna nie jest w stanie działać tak długo, jak żarówka LED-owa. Przeciętne żarówki świecą około 1000 godzin, co jest bardzo niskim wynikiem, gdyż ich energooszczędne odpowiedniki potrafią świecić nawet 30-50 tysięcy razy dłużej. Tym samym już na pierwszy rzut oka widać, że kupowanie pierwotnej wersji żarówek staje się po prostu nieopłacalne, gdyż trzeba wymieniać i kupować je znacznie częściej.

  Zużywanie mniejszej ilości energii elektrycznej — prawda czy mit?

  , że wypadają one znacznie korzystniej od tradycyjnych żarówek. Jak wygląda prawda? Oto fakty, które pomogą ci podjąć decyzję o wymianie żarówek.

  Energia elektryczna a żarówki LED-owe

  • Średnia ilość zużywanej energii przez żarówkę LED to 1-6 W. Ilość ta może być różna w zależności od producenta i tego, na jaki model żarówki się zdecydujemy. Nie da się ukryć jednak, że jest to zdecydowanie mniej w porównaniu do tradycyjnych żarówek, które osiągają wyniki około 60W.
  • Mniejsza ilość zużywanej energii elektrycznej sprawia, że realnie odbija się to na naszym portfelu. W jaki sposób? To proste — płacimy mniej za zużycie prądu. Tym samym koniecznie musimy zwrócić uwagę na ten aspekt podczas kupowania żarówek, jeśli zależy nam na rozsądnym gospodarowaniu domowym budżetem.

  Czy żarówki LED mogą naprawdę korzystnie wpływać na środowisko naturalne?

  Tym razem również trzeba przyznać, że mamy do czynienia z prawdą. Dzięki wybieraniu żarówek LED przyczyniamy się nijako do zmniejszenia emisji CO2. Tym samym stajemy się bardziej świadomi i dbamy o środowisko.

  Czy żarówki LED-owe są na każdą kieszeń?

  Wiele osób twierdzi, że nie każdego stać na wymianę wszystkich żarówek na LED-owe. Jednak jest to jeden wielki MIT. Dlaczego? Bo każda osoba, która wierzy w to stwierdzenie, jest bardzo krótkowzroczna. Wystarczyłoby zsumować wydatki z tytułu zakupu tradycyjnych żarówek. I zawsze ta liczba robi wrażenie. Teraz wystarczy dodać kwotę, którą wydałbyś za żarówki LED. Koniecznie zwróć uwagę na to, ile godzin producent przewiduje, że będzie świecić dana żarówka. Szybko okaże się, że żarówki LED-owe są swoistą inwestycją, która bardzo szybko się zwraca.

  Wymień żarówki na LED

  Skoro posiadasz już podstawową wiedzę na temat żarówek LED, możesz z czystym sumieniem wymienić wszystkie żarówki w swoim domu. Wcześniej możesz je zakupić na gomarplus.pl. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz i zyskasz bardzo wytrzymałe źródło światła.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie