• Menu

  Europalety – jak kupić w korzystnej cenie?

  EuropaletyPalety spełniają ważną funkcję w transporcie i magazynach. Stanowią nieodzowny element łańcucha dostaw – ułatwiają przewóz i magazynowanie towarów.

  Eliminują wiele problemów związanych z załadunkiem i rozładunkiem przewożonych produktów. Na rynku dostępne są różnorodne palety, ale certyfikowane europalety stanowią gwarancję jakości, co jest niezmiernie ważne w długotrwałym użytkowaniu. W jaki sposób obniżyć koszt ich zakupu?

  Europalety i palety jednorazowe – co znajdziesz w skupie palet?

  Wymogi nakazują, aby europalety były produkowane zgodnie z normami UIC 435-2. Zaleca się kupowanie wyłącznie licencjonowanych palet, na które licencję wydaje European Pallet Association (EPAL). Są to warianty zgodne ze standardami europejskimi. Atestowane palety wyróżniają się gwoździem z napisem EPAL. Producenci europalet i firmy zajmujące się ich naprawą mają obowiązek przestrzegania określonych zasad pod rygorem utraty licencji.

  Niestety naprawy są częściej przeprowadzane przez nielicencjonowane podmioty i palety nie powinny wówczas trafiać do powtórnego użytku. Są określane mianem palet jednorazowych. W praktyce funkcjonują jednak w obiegu niezgodnie z prawem. Jako palety jednorazowe określa się w ogóle wszystkie europalety, które charakteryzują się widocznymi uszkodzeniami i nie uzyskały licencji. Używane, ale legalnie dopuszczone do obiegu wersje oferuje na przykład skup palet poznań.

   Nowe i używane europalety – które wybrać?

  Firmy transportowe, ale również magazyny potrzebują palet bez przerwy. Wiadomo, że po pewnym czasie zużywają się i potrzebne są nowe. Zużyte warianty przyjmie skup palet euro – za ich oddanie do punktu skupu otrzymuje się minimalną zapłatę, ale zawsze są to dodatkowe środki na zakup nowych europalet lub używanych, ale już naprawionych.

  Nowe europalety kosztują najdrożej, dlatego w wielu przypadkach korzystną opcję stanowi zakup używanych wersji dobrej jakości. Płaci się wówczas niższą cenę, ale palety są zdatne do użytku jeszcze przez długi czas. Oczywiście im intensywniejsze jest ich wykorzystywanie, tym lepiej wymienić palety na nowe, aby w krótkim czasie nie była konieczna kolejna wymiana. Skupem i sprzedażą palet zajmuje się http://www.tefra.com.pl/. Firma ma doświadczenie w handlu paletami w obrębie Unii Europejskiej, dlatego oferuje solidne rozwiązania.

  Zróżnicowane ceny palet używanych

  Odwiedzając skup palet, otrzymuje się do wyboru używane palety różnych klas. Palety, z których już korzystano można kupić w naprawdę dobrej cenie. Cena jest uzależniona od stanu technicznego. Wyodrębnione zostały trzy główne gatunki palet. Palety gatunku I charakteryzują się niewielkimi defektami. W przypadku gatunku II drewno jest odrobinę ciemniejsze i ma nieduże, ale bardziej zauważalne uszkodzenia. Do gatunku III zaliczają się palety o ciemnym zabarwieniu, których defekty są łatwo dostrzegalne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie