• Menu

  Jak efektywnie zarządzać urlopami w firmie?

  Urlop – magiczne słowo dla każdego pracownika, ale i kolejne obciążenie dla działu HR, dla którego jest to kolejna kwestia do rozliczenia. W zależności od wielkości firmy pracy jest więcej lub mniej, zawsze jednak pochłania ona sporo czasu.

  Proces ten można jednak sobie bardzo ułatwić, dzięki czemu zarządzaniem urlopami w firmie będzie efektywniejsze. Odpowiedzią jest aplikacja inEwi.

  Oszczędność czasu i pieniędzy

  InEwi zapewnia łatwe, bezproblemowe składanie wniosków urlopowych, które szybko są rozpatrywane, dzięki czemu sprawnie można ustalić limity wymiaru urlopu. Wszystko odbywa się bowiem z poziomu aplikacji, bez zbędnych czynności i angażowania nadmiernych środków – czasowych i pieniężnych. Ten w pełni elektroniczny obieg dokumentów ułatwia funkcjonowanie każdej firmy, ogranicza też nadmierną “papierologię”, która tylko przeszkadza w innych czynnościach.

  Program policzy za nas

  Tym sposobem łatwo można przypisać każdemu pracownikowi ilość dni urlopu, jak i urlopu  “na żądanie”, gdyż program automatycznie wyliczy liczbę pozostających dni wolnych, jak i tych, które zostały już wykorzystane. Nie musimy więc martwić się o to, że w jakimś miejscu popełnimy błąd i przysługujące wolne dni nie będą się zgadzać. W takiej sytuacji sprawdzanie od nowa, gdzie popełniliśmy gafę, może zająć bardzo dużo czasu.

  Sprytne wyliczanie nadgodzin

  Innym problemem przy tradycyjnym wyliczaniu mogą być nadgodziny. Czasami nie mamy nad tym kontroli, nie są uwzględniane lub źle naliczane. Mając aplikację inewi.pl, nie musimy się tego obawiać. Sprytna opcja wybierania nadgodzin eliminuje te komplikacje. System umożliwia zamianę przepracowanych nadgodzin na urlop typu “Wolne za nadgodziny”, dzięki czemu bez naszej pracy i zaangażowania otrzymujemy miarodajny, uczciwy wynik, co do którego nikt nie ma wątpliwości – ani pracownik, ani szefostwo.

  Szybka decyzja

  A jeżeli wniosek urlopowy został już zaakceptowany, w jaki sposób o decyzji dowiaduje się zatrudniony? To bardzo łatwe! Każdy pracownik otrzymuje powiadomienie w postaci SMS-a lub e-maila na temat swoich wniosków urlopowych, więc nie musi pytać, chodzić od drzwi do drzwi, jak ma to miejsce, gdy w firmie panuje tradycyjny obieg dokumentów. Nie musi marnować energii i czasu, by uzyskać tę kluczową informację. Docenią to dwie strony – pracownik, który chce otrzymać szybką informację zwrotną, jak i osoba, która wcześniej zajmowała się sprawami urlopowymi.

  Nie ma sensu obstawać uparcie przy nawykach, które zamiast przyśpieszać pracę, tylko ją spowalniają, wywołując frustrację. Skoro coś można ułatwić, dlaczego tego nie zrobić? Skoro na wyciągnięcie ręki jest tak ciekawa i pomocna aplikacja jak InEwi, dlaczego z niej nie skorzystać, by usprawnić pracę swojej organizacji?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie