• Menu

  Dynamiczne miasto w centrum Polski

  Fot.: M. Szelest

  Piotrków Trybunalski – położony w centrum Polski, przy autostradzie A1 oraz drodze ekspresowej S8. Atrakcyjna lokalizacja sprawiła, że miasto stało się idealnym miejscem dla inwestycji

  Dla zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Piotrkowskiej Podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miasto Piotrków Trybunalski przygotowało ponad 5-hektarowy teren przeznaczony pod lokalizację obiektów przemysłowo-produkcyjnych. Grunt wyposażony jest w infrastrukturę techniczną, przebiegającą w ulicy. Obecnie trwają prace legislacyjne, jeszcze w tym roku grunt powinien zostać włączony do ŁSSE.

  W 2015 roku, w celu podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej miasta i stworzenia korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, powstała Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej (PSAG). Wyznaczone tereny inwestycyjne objęte są preferencyjną stawką dzierżawy. Wywoławczy miesięczny czynsz za dzierżawę gruntu wynosi 0,10 zł netto za 1 mkw. Okres dzierżawy wynosi 10 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata lub zakup nieruchomości w trybie bezprzetargowym. Na terenach PSAG dopuszcza się działalność produkcyjną oraz usługową z wyłączeniem handlu jako działalności podstawowej, wyjątek stanowi branża motoryzacyjna i maszynowa, dla których taka działalność jest dopuszczalna.

  Firmy inwestujące w Piotrkowie Trybunalskim mogą ubiegać się o przyznanie ulg inwestycyjnych w postaci zwolnień w podatku od nieruchomości. Warunkiem uzyskania zwolnienia jest: na okres 1 roku utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy lub poniesienie nakładów inwestycyjnych o wysokości co najmniej 300.000 zł; na okres 2 lat utworzenie co najmniej 10 nowych miejsc pracy lub poniesienie nakładów inwestycyjnych o wysokości co najmniej 600.000 zł; na okres 3 lat utworzenie co najmniej 25 nowych miejsc pracy lub poniesienie nakładów inwestycyjnych o wysokości co najmniej 1.500.000zł.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie