• Menu

  Dlaczego warto zaufać agencjom pracy?

  agencja pracyRynek pracy bywa dla wielu ludzi bezlitosny. Czasami musimy chwytać się każdej możliwości, by uzyskać nasze wymarzone stanowisko. Bardzo często, pomocą mogą służyć agencje pracy. Jednak dla wielu z nas jest to wyłącznie ostateczna deska ratunku.

  W naszym kraju utarło się przekonanie, że absolutnie każdy pośrednik to oszust i naciągacz i jedyne, na czym mu zależy to prowizja za jego usługi. Jednakże ten, kto skorzystał kiedykolwiek z usług takiej osoby, dobrze wie, że jest to nieprawda. Dziś wyjaśnimy wam, jak działają agencje pracy i dlaczego warto im zaufać, zarówno jako pracodawca, jak i pracownik.

  Jaki jest cel ich istnienia?

  Prawdopodobnie zastanawiamy się nad tym, po co istnieją takie agencje, skoro firmy mógłby same poprowadzić proces rekrutacji i nie przeznaczać na to środki pieniężne? Logika podpowiada, że nie ma to sensu, lecz dane statystyczne i powody, przez które przedsiębiorstwa decydują się na taki krok, mówią całkiem co innego.

  Zalety dla firm

  Zaczniemy od tego, co dają agencje poszczególnym firmom. W przypadku mniejszych podmiotów ma to sens — praktycznie zastępują dział HR, który być może jeszcze nie istnieje, lub nie posiada tak dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jednak coraz częściej ogromne międzynarodowe korporacje decydują się na współpracę w celu pozyskania nowych członków teamu. Dlaczego? Chodzi tutaj o czas, który zostaje przeznaczony na rekrutację. Zleceniobiorca przejmuje wszystkie czynności z nią związane takie jak poszukiwanie, wybieranie kandydata i ostatecznie – rekomendacja.

  A co z pracownikiem?

  Postawmy się teraz z drugiej strony. Jako pracownik, możemy liczyć na doświadczenie osób zatrudnionych jako rekrutujący w takiej agencji pracy jak Lobo HR. W interesie agencji leży to, abyśmy znaleźli pracę na odpowiednim stanowisku, odpowiadającemu naszym kwalifikacja. Służą radą i oferują nam pomoc w każdym aspekcie związanym z poszukiwaniem zatrudnienia. Oczywiście za nasz sukces otrzymują wynagrodzenie, więc działacie w tej samej drużynie.

  Podsumowanie

  Istnieje takie powiedzenie – „umiesz liczyć, licz na siebie”. W przypadku poszukiwania pracy niekoniecznie się sprawdza. Czasami lepszym pomysłem będzie oddanie inicjatywy i poszukiwanie pracy przy pomocy agencji rekrutacji. Nie tylko mają dostęp do szerszej bazy aktualnych rekrutacji, ale również dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie znaleźć najlepsze wyjście, zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *