• Menu

  Dlaczego warto montować czujniki dymu?

  czujniki dymuCzujniki dymu powinny na stałe zagościć w każdym domu, gdyż stanowią idealną ochronę przeciwpożarową.

  Oczywiście urządzenie nie chroni przed rozprzestrzenianiem się ognia, lecz pozwala na szybkie jego wykrycie a tym samym zminimalizowanie strat, jakie może wywołać.

  Detektory dymu-co warto o nich wiedzieć?

  Głównym zadaniem czujników dymu jest wykrywanie pojawiającego się zagrożenia, czyli ognia, poprzez unoszący się dym. Istnieje wiele modeli czujników, lecz na uwagę zasługują te, które wykrywają każdy jego rodzaj. Polecane są szczególnie:
  – w domach gdzie jest kominek, piec wolnostojący itp.
  – w domach palaczy
  – wszędzie tam, gdzie znajdują się podgrzewcze wody, kuchenki gazowe itp.
  Niestety, mimo iż czujnik nie jest kosztowny, wiele osób rezygnuje z jego montowania, uważając, iż nie sprawdza się, co jest błędem, gdyż prawidłowo dobrany czujnik, który posiada wiele funkcji i odpowiednie zasilanie na pewno w dużym stopniu zapewni ochronę.

  Na co zwrócić uwagę wybierając czujnik dymu?

  Jedną z najważniejszych opcji, którą powinno brać się pod uwagę, wybierając czujnik dymu, powinien być alarm. Czujnik dymu ma za zadanie powiadamiać o zagrożeniu i ułatwiać szybką lokalizację pożaru, dlatego powinien być głośny, słyszalny w każdym pomieszczeniu.
  Kolejnym kryterium powinno być zasilanie. Najlepiej wybierać czujniki, które mają zasilanie sieciowe połączone z zasilaniem z akumulatorów.

  Gdzie zamontować czujnik dymu?

  By zwiększyć poziom bezpieczeństwa czujniki dymu, warto zamontować w każdym pomieszczeniu. Na pewno powinny znaleźć się w kuchni, łazience oraz w pomieszczeniach ogrzewanych za pomocą piecyków czy kominka. By urządzenie był skuteczne, musi być założone na suficie, dobrze, jeśli będzie blisko wentylacji.

  Czujniki dymu nie są obowiązkowe

  Zgodnie z prawem montowanie czujników dymu, nie jest obowiązkiem, jednak nie należy z nich rezygnować, gdyż pożar stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla mienia, lecz również dla życia ludzkiego. Urządzenie nie kosztuje dużo, a na pewno pozwoli zapobiec tragedii. Czujnik nie jest dużym urządzeniem, więc nie będzie psuł ogólnej wizualizacji pomieszczenia, a na pewno pozwoli na spokojny sen.

  Zalety czujników dymu
  – bardzo proste w obsłudze
  – szybki i łatwy montaż, bez pomocy fachowców
  – łatwa konserwacja
  Oczywiście nie są to jedyne zalety, bo największą jest szybkie wykrycie zagrożenia, co pomoże uratować i mienie i życie.

  Czujnik dymu podstawą bezpieczeństwa

  Nie wszyscy posiadacze mieszkań czy domów jednorodzinnych zdają sobie sprawę z zalet, jakie niesie za sobą montaż czujników dymu w każdym pomieszczeniu. Dobrze dobrane urządzenie pozwoli na:
  – szybką reakcję i zlokalizowanie źródła pożaru już w początkowej fazie, zanim dojdzie do rozprzestrzenienia się ognia
  – szybkie zawiadomienie straży pożarnej
  – szybką ewakuację z zagrożonej przestrzeni

  Chcąc czuć się bezpiecznie we własnym mieszkaniu warto więc wybrać dobre i sprawdzone urządzenie, poparte atestami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie