• Menu

  Czego nie można przesłać kurierem?

  niedozwolone zawartości paczekPrzesyłanie paczek jest dziś bardzo uproszczone i dzięki temu niejednokrotnie decydujemy się wysyłać dosłownie wszystko. Co oczywiście jest niezgodne z regulaminem każdej firmy kurierskiej, a często nawet z polskim prawem.

  Dlatego, zanim wyślesz żywe zwierze do wujka za granicą lub alkohol do ojca na drugim końcu Polski, przeczytaj poniższy artykuł.

  Najpopularniejsze niedozwolone zawartości paczek

  Na samym szczycie produktów, których nie można przesyłać za pomocą kuriera, są przede wszystkim produkty nielegalne, takie jak narkotyki. Poza tym polskie prawo oraz UE zakazuje zlecania wysyłania kurierom roślin chronionych, czy też broni palnej. Poza tym istnieje jeszcze szereg innych produktów, których nie można lub nie warto wysyłać na standardowych zasadach za pośrednictwem jakiejkolwiek firmy kurierskiej.

  Tych produktów nie możesz wysłać kurierem:

  • Alkoholi — niestety każdego roku znajdują się klienci, którzy decydują się wysłać jakiś rodzaj alkoholu w paczce kurierskiej. Muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to w większości przypadków zabronione. Dlatego też, zamiast wysyłać alkohol w sposób niezgodny z regulaminem firmy, to warto spróbować zawrzeć z firmą kurierską umowę, dzięki której taka wysyłka będzie nie tylko możliwa, ale przy okazji w całości dostarczona.
  • Bardzo wartościowych przesyłek — produkty, które są bardzo kosztowne, jak np. antyki, czy droga biżuteria, nie powinny być wysyłane w ten sposób. Mimo wysokiej jakości usług świadczonych przez współczesne firmy kurierskie, to nadal Twoja przesyłka może zostać w jakimkolwiek stopniu uszkodzona lub nawet zaginąć.
  • Towary łatwopalne — istnieje mnóstwo produktów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych przesyłek oraz dla samego kuriera w trakcie ich przewożenia. Są to np. akumulatory, różne środki czystości itd.
  • Żywe lub martwe organizmy — niedozwolone jest wysyłanie jakichkolwiek żywych zwierząt oraz roślin. Dlatego też nie korzystaj z usług kuriera, kiedy chcesz wysłać papugę, rybki, czy szczeniaka. Nie dość, że spowodujesz, że zwierzęta nie będą mogły oddychać i w konsekwencji zdechną, to jeszcze będziesz miał problemy z prawem. Warto podkreślić, że również wysyłanie prochów, czy szczątków jest zabronione.

  Wysyłanie żywności

  Dziś wiele osób decyduje się na wysyłanie produktów spożywczych lub po prostu żywności. Oczywiście zazwyczaj nie jest to zabronione. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której wysyłane przez nas jedzenie ma termin ważności krótszy, niż 7 dni. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż firmy kurierskie nie chcą, aby przesyłki wydzielały nieprzyjemne zapachy, które mogłyby wpłynąć również na inne paczki.

  Skoro już wiesz, wysyłaj odpowiedzialnie

  Kiedy zdecydujesz się wysłać paczkę i skorzystać z usług kuriera, musisz wybrać odpowiednią firmę. Jeśli masz problem z dokonaniem wyboru zawsze, możesz skorzystać z pomocy firmy https://www.fastpost.pl/, która oferuje nam, możliwość wybrania najbardziej odpowiadającej nam firmy kurierskiej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *