• Menu

  Co zawsze warto mieć w samochodzie?

  Często jeździsz samochodem? A może dopiero od niedawna cieszysz się własnym autem i starasz się skompletować jego podstawowe wyposażenie? Oprócz dość oczywistych akcesoriów, jak: apteczka, zapasowa opona, gaśnica i lewarek, warto wozić ze sobą także kilka innych przedmiotów.

  Uchwyty do smartfona i tabletu, koc, garść drobnych monet, kanister – te przedmioty niekoniecznie przydają się na co dzień, jednak w momencie, gdy są potrzebne, ich brak może bardzo dać się we znaki.

  1. Uchwyt samochodowy do smartfona

  Uchwyty do smartfona i tabletu to niezbędne akcesoria, jeśli zamierzasz korzystać z nawigacji samochodowej. Mimo, że może się wydawać, że mapa doskonale działa także w momencie, gdy telefon leży swobodnie na siedzeniu pasażera, nie jest to bezpieczny sposób na korzystanie z nawigacji. W nagłej sytuacji liczą się sekundy, a wpatrując się w mapę leżącą poza zasięgiem wzroku obniżasz swoją szansę na szybką reakcję.

  Uchwyt samochodowy do smartfona powinien być zainstalowany na poziomie twojego wzroku tak, abyś nawet patrząc na mapę, kątem oka mógł monitorować sytuację na drodze. Możesz kupić uniwersalne uchwyty do smartfona i tabletu bądź też uchwyty dedykowane twojemu modelowi telefonu.

  2. Lekki koc albo ręcznik

  Ten przedmiot może mieć o wiele więcej zastosowań, niż myślisz. Będzie wybawieniem dla tapicerki twojego auta w razie, gdybyś nagle musiał przewieźć nieoczekiwany ładunek – może być to na przykład zestaw opon letnich bądź nieoczekiwanego pasażera – na przykład  psa jednej z dużych ras. Koc może także sprawdzić się w momencie, gdy będziesz zmuszony do wymiany dziurawej opony na drodze – dzięki niemu nie pobrudzisz odzieży, kładąc się lub klękając na brudnej jezdni lub poboczu.

  3. Zestaw głośnomówiący oraz ładowarka samochodowa

  Jeśli dużo czasu spędzasz w drodze, posiadanie zestawu głośnomówiącego bądź też słuchawki bluetooth (podobnie jak uchwyt samochodowy do smartfona) może uchronić cię od niejednego mandatu. Także ładowarka samochodowa może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie – na przykład, jeśli zaskoczy cię długi na kilka kilometrów korek spowodowany wypadkiem lub śnieżycą. Podczas zakupu ładowarki pamiętaj jednak, że lepiej jest wybrać oryginalny model wyprodukowany przez renomowanego producenta. Korzystanie z podróbek może skończyć się przedwczesną śmiercią twojej baterii.

  4. Kanister

  Doprowadzenie do sytuacji, gdy bak benzyny jest zupełnie „wysuszony” jest bardzo niezdrowe dla silnika. Sama jazda na oparach benzyny jest wystarczająco stresująca, zatem jeśli już się  zdarzy konieczność poszukiwania najbliższej stacji benzynowej, warto nie musieć dodatkowo martwić się brakiem kanistra. Może on przydać się także w momencie, gdy będziesz chciał pomóc innemu kierowcy na drodze.

  Jedna odpowiedź do “Co zawsze warto mieć w samochodzie?”

  1. Janek300 napisał(a):

   Samochody wynajmuje w Panek. Wszystko co potrzebne zawsze w nich się znajdzie, ostatnio również na życzenie dołożono mi 2 foteliki samochodowe dla dzieci.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *