• Menu

  Branża budowlana – coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów.

  zapotrzebowanie na specjalistówJeszcze kilka lat temu branża budowlana w Unii Europejskiej przeżywała kryzys. Jednak jak pokazują najnowsze badania sytuacja wreszcie się poprawiła i branża budowlana rośnie w siłę. Tym samym na rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Zatem jakich specjalistów w szczególności poszukują przedsiębiorstwa?

  Kryzys zażegnany?

  Jak wynika z najnowszych badań dotyczących branży budowlanej w Unii Europejskiej to właśnie ta dziedzina rośnie w siłę. Jeszcze kilka lat temu wspomniana branża przeżywała mały kryzys. Jednak obecnie notowania są bardzo dobre. Jest to zasługa między innymi spółek budowlanych pochodzących z Wielkiej Brytanii, które swoje wyniki poprawiły z powodu wzmocnienia się funta wobec euro.

  Jednak polska branża budowlana również nie pozostaje gorsza w stosunku do spółek zagranicznych. Należy mieć świadomość, iż zgodnie z raportem Euroconstruct obecnie nasz rynek budowlany jest siódmym co do wielkości w Unii Europejskiej, a także uznawany jest jako jeden z najszybciej rozwijających się rynków w całej Europie. Jak wskazują liczne opinie wielu specjalistów, czekają nas bardzo dobre czasy. Zamówień jest coraz więcej, z tego powodu szczególnie w branży budowlanej poszukiwanych jest wielu specjalistów. Zatem jakie zawody są najbardziej poszukiwane na rynku pracy?

  Coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów

  „Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się kurs operator koparki, kurs operator koparko-ładowarki oraz szkolenie z zakresu montażu rusztowań” Odpowiada pan Jan – szkoleniowiec w firmie SzkoleniaMM.

  W ostatnim czasie możemy zauważyć bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów w branży budowlanej. Przede wszystkim wiele przedsiębiorstw poszukuje operatorów maszyn. Są to specjaliści których głównym zadaniem jest przykładowo obsługa koparki lub też koparko- ładowarki. Jednak należy pamiętać, iż poszukiwani są także budowlańcy. Liczba inwestycji budowlanych w ostatnim czasie drastycznie wzrosła, z tego powodu osoby posiadające tego typu kwalifikacje są nieustannie poszukiwane i z pewnością nie mogą narzekać na brak ofert pracy.

  Warto dodać, iż w związku z prężnym rozwojem branży budowlanej na rynku pojawiły się także liczne szkolenia budowlane oraz kursy zawodowe. Są to bardzo przydatne szkolenia, na których możemy pogłębić swoją wiedzę i zyskać dodatkowe umiejętności niezależnie od naszego wykształcenia.

  Choć jeszcze kilka lat temu sektor budowlany przeżywał poważny kryzys obecnie wielu specjalistów twierdzi, iż najgorszy czas mamy już za sobą. Branża budowlana w końcu wyszła z kryzysu i dzięki temu na rynku pojawiło się bardzo wiele ofert przede wszystkim dla specjalistów z zakresu budownictwa. Poszukiwani są między innymi operatorzy koparek, a przede wszystkim budowniczowie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *