• Menu

  Bezpieczna podróż? Wybierz Forda!

  Nowy Ford FocusDecydując się na kupno nowego samochodu, zwracamy uwagę na wiele różnych, mniej i bardziej ważnych czynników. Jedną z najistotniejszych kwestii w procesie dokonywania wyboru jest, rzecz jasna, bezpieczeństwo, które powinien gwarantować wybrany przez nas pojazd.

  Wiele aut jest reklamowanych pod szyldem harmonii, spokoju i niezmąconych niczym podróży, ale czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że nie zawsze. Jest jednak pewien samochód, który zapewnia swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy tym również niemałą frajdę z jazdy – Ford Focus.

  Nowy Ford Focus ostoją bezpieczeństwa?

  Na rynku nieustannie pojawiają się coraz to nowsze i nowocześniejsze samochody. Ford Focus jest znany wszystkim od dawna, ale jego najnowsza wersja spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających, lubujących się w innowacyjnych technologiach użytkowników. Co ważne, model ten zyskał maksymalny wynik podczas testów zderzeniowych Euro NCAP, które zostały ponownie dokładnie opracowane. Czyni go to niezwykle bezpiecznym samochodem – prawdopodobnie jednym z najlepszych pod tym względem na rynku.

  Dlaczego? To proste, nowe samochody Ford Focus cechują się między innymi innowacyjnymi, rozbudowanymi funkcjami wspomagającymi kierownicę (ten poziom zaawansowania technologicznego nie pojawił się dotychczas w żadnym innym Fordzie). Samochody te zapewniają bezpieczeństwo nie tylko pasażerom, ale również pieszym. Stanowi o tym system Pre-Collision Assist, który nawet w ciemnościach jest w stanie określić odległość pieszych czy innych samochodów i zaalarmować prowadzącego. W przypadku braku reakcji kierowcy, system samoistnie inicjuje hamowanie. Pozwala to znacznie złagodzić skutki ewentualnej kolizji.

  Technologia notuje zatem duży progres w samochodach Ford Focus. Przy prędkości przekraczającej 50 km/h, uruchamia się Active Braking, czyli kolejny nowatorski system, który sonduje drogę i informuje kierowcę, jeśli wykryje ryzyko kolizji. System jest w stanie samodzielnie uruchomić hamulce, jeśli zajdzie taka potrzeba, co może zminimalizować skutki zderzenia lub wręcz zapobiec wypadkowi.

  Nowy Ford Focus posiada również system stabilizujący tor jazdy. Zapamiętuje on powtarzające się ruchy samochodu, dzięki czemu wykrywa wszystkie odstępstwa od normy i w razie potrzeby koryguje je. System ten wspomaga utrzymywanie kontroli nad pojazdem, co bez wątpienia można zaliczyć do funkcji wspomagających.

  Udoskonalony komfort jazdy

  Samochody Ford są coraz bardziej kompatybilne ze smartfonami. Wystarczy wspomnieć, że za pomocą telefonów możemy dziś monitorować coraz więcej funkcji, takich jak ryglowanie i odryglowywanie samochodu na odległość, smartfonowa kontrola poziomu paliwa, przebiegu oraz ciśnienia w oponach. Użytkownicy Forda nie muszą dziś martwić się tym, że zapomną, gdzie zaparkowali swoje auto – do pojazdu doprowadzi ich bowiem specjalna mapka w smartfonie. Ponadto nasz telefon może otrzymywać cyklicznie najnowsze wiadomości o technicznym stanie samochodu. Czego chcieć więcej?

  Dużym udogodnieniem, jeśli chodzi o uprzyjemnianie czasu podróży, jest nowy system nagłośnieniowy B&O, który pozwala nam cieszyć się ulubioną muzyką w najwyższej jakości – dokładnie takiej, jaką chcieli przekazać nam wybrani przez nas artyści.

  Każda podróż jest przyjemniejsza, gdy możemy poczuć na skórze ciepłe promienie słońca. Dwuczęściowy dach panoramiczny pozwoli rozbudzić wakacyjną atmosferę lub ocieplić myśli w mroźny poranek. Otwarty dach zapewnia dawkę świeżego powietrza, zaś specjalna powłoka, która odbija promienie społeczne, pozwala utrzymać delikatny chłód w samochodzie, gdy na zewnątrz jest gorąco. Powłoka wycisza też zewnętrzne szumy, które mogłyby rozpraszać nas i irytować w trakcie drogi.

  Wydajność, której oczekujesz

  Wnikliwa optymalizacja nowego Focusa pozwala cieszyć się najwyższą wydajnością, czyni nasz pojazd niezwykle oszczędnym i w pełni nowoczesnym. Nowa automatyczna skrzynia biegów działa płynnie i szybko reaguje. Nie ma więc problemu z przyspieszaniem, bo proces ten następuje bez momentu zawahania. Dodatkową zaletą jest obrotowy przełącznik zmiany biegów, zapewniający więcej miejsca w konsoli środkowej.

  Nowy Ford Focus posiada silnik benzynowy Ford EcoBoost, który idealnie równoważy osiągi oraz wydajność. Niezależnie od wyboru wersji, mamy możliwość wyłączania cylindra – zostaje on odcięty, gdy nie ma akurat wysokiego zapotrzebowania na moment obrotowy. Funkcja ta przydaje się np. na autostradzie – gdzie tempo jest raczej jednostajne – i pozwala realnie obniżyć zużycie paliwa. Ponadto silniki wysokoprężne cechują się lekką konstrukcją oraz wysoką technologią, co zapewnia doskonałe osiągi.

  Samochody osobowe z linii Forda posiadają również funkcję Ford Eco Mode, która monitoruje relacje między danym stylem jazdy, a zużyciem paliwa. Po dogłębnej, wnikliwej analizie zmiany biegów, hamowania, prędkości, wyprzedzania oraz liczby tras, system doradza, jak obniżyć zużycie paliwa. Moc przyjemności podczas jazdy zapewnią również specjalne manetki do zmiany biegów, dzięki którym można robić to jednym palcem, nie odrywając dłoni od kierownicy.

  Nowy Focus w wersji kombi – doskonały dla rodziny

  Jeżeli potrzebujemy większego auta, które bezpiecznie przetransportuje naszą mniejszą lub większą rodzinę do celu, również warto wybrać Focusa – w wersji kombi. To nie tylko przestronny samochód, który zapewnia użytkownikom pełen komfort i wygodę, ale również auto, w którym bez problemu zmieścimy liczne bagaże. Tylne siedzenia – jeśli są niepotrzebne – można złożyć prawie na płasko i tym samym zwiększyć przestrzeń ładunkową.

  Ford Focus w wersji kombi to jedyny tak przestronny samochód tej klasy. Duża przestrzeń ładunkowa, szeroki bagażnik i elektryczne sterowanie sprawią, że żadna, nawet najdłuższa i najdalsza wyprawa nie będzie wyzwaniem, a przyjemnym doświadczeniem!

  Przestrzeń oraz komfort to jednak nie jedyne, co oferuje Focus w kombi. Wykonanie samochodu jest starannie dopracowane w każdym calu – przednie fotele, dzięki swoim pokaźnym rozmiarom, są wygodne i dbają o brak zmęczenia u pasażerów oraz o zdrowy kręgosłup. Ich wąski profil zapewnia wygodę pasażerom jadącym z tyłu – w nowym Focusie nie ma już mowy o braku miejsca na nogi!

  Dodatkowym atutem wersji kombi jest regulacja podłogi bagażnika: jej poziom może być wyższy bądź niższy, a co za tym idzie, idealnie dostosowany do naszych potrzeb. W przypadku złożenia tylnych foteli i ustawienia podłogi bagażnika na wysokim poziomie, powierzchnia staje się całkowicie płaska, co pozwala bezpiecznie przewieźć nasze pakunki, bez ryzyka przewracania czy wstrząsów skutkujących ewentualnym zniszczeniem bagażu.

  Skoro o pakunkach mowa, przestrzeń rzeczonego Forda, niezależnie od wybranego typu nadwozia, jest w pełni funkcjonalna. Po złożeniu siedzeń zyskujemy większą powierzchnię, choć i bez tego jest ona imponująca. Pośrodku tylnego siedzenia umieszczono również specjalną klapę, w której można w sposób wygodny i bezpieczny przewieźć np. narty.

  Dlaczego Ford?

  Ford to uznana na całym świecie marka, która od wielu lat lat cieszy się świetną opinią na rynku. Zapewnia swoim użytkownikom komfort, bezpieczeństwo i nieustannie dąży do szeroko pojętej doskonałości. To marka, której warto zaufać, jeśli zależy nam na tym, co najlepsze – jeśli chcemy być bezpieczni, nie rezygnując jednocześnie z estetyki ani komfortu.

  Nie tylko Focus, ale również cała flota samochodów osobowych od Forda to gwarancja najwyższej jakości i komfortu. Wybierając spośród różnych modeli, na pewno natrafimy na doskonale skrojony pod nasze potrzeby pojazd – o idealnych rozmiarach, funkcjach i technikaliach. Ford idzie z duchem czasu i z powodzeniem dorównuje najwyższym obecnym standardom. Ta uznana marka nie spuszcza z tonu ani na moment, o czym możesz przekonać się, przeglądając osobówki z oferty Forda: https://www.ford.pl/osobowe.

  Jedną z ogromnych zalet samochodów marki Ford jest podjęcie przez firmę długofalowych działań, których celem jest ochrona kapitału środowiskowego, społecznego oraz finansowego. Strategia polega na wdrażaniu takiego planu działania, który będzie maksymalnie wydajny, ekonomiczny i pozwoli zadbać o tak ważne dziś, a zapominane przez wielu, środowisko naturalne. Równy i płynny rozwój, pewne rozwiązania oraz zaawansowana technologia i ekonomiczna myśl – to podwaliny światowego sukcesu marki Ford.

  Firma stale opracowuje kolejne innowacyjne metody łagodzenia negatywnego wpływu samochodów na środowisko. W strategię tę wliczają się działania takie jak: ustabilizowanie emisji gazów cieplarnianych, wyszukiwanie sposobów na oszczędność paliwa oraz podejmowanie rozwiązań skutkujących oszczędzaniem energii.

  Już w 1927 roku Ford wprowadził innowację, jaką były przednie szyby laminowane. Ich budowa nie pozwala na rozbryzgiwanie się szyb na drobne kawałeczki, które mogłyby z łatwością zadać wiele ran. W połowie XX wieku opracowano również stabilne układy hamulcowe, wdrożono przednie pasy bezpieczeństwa oraz blokadę tylnych drzwi, mającą na celu chronienie małych dzieci. Ford to także pionier systemu ABS. Z tego powodu można wysnuć wniosek, że jeśli szukamy auta zapewniającego maksymalne bezpieczeństwo, to Ford powinien być naszym pierwszym wyborem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie