• Menu

  Anna Kolisz: Trzeba mieć marzenia

  Anna Kolisz ze swoją książką

  Anna Kolisz ze swoją książką

  Osiągnięte sukcesy w biznesie były wypadkową wielu pozytywnych zdarzeń w moim życiu – mówi Anna Kolisz, właścicielka firmy ANKOL Sp. z o.o.

  Branża lotnicza przeżywała w ostatnich latach kryzys. Jaką pozytywną lekcję mogą wyciągnąć z niego firmy?

  Każdy kryzys jest zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju, zwłaszcza kiedy działalność firmy oparta jest na porozumieniach międzypaństwowych, zezwalających na wymianę handlową. Nasza spółka odczuła bezpośrednio skutki embarga na rosyjski rynek brakiem możliwości wywiązania się z zawartych kontraktów i zamówień. Stan ten udowodnił, że należy mieć alternatywne możliwości dalszej działalności. My zintensyfikowaliśmy wysiłki nad rozszerzeniem oferty handlowej i  pozyskaniem nowych rynków.

  Jakie wartości pozwalają firmie od tylu lat funkcjonować na rynku?

  Jesteśmy laureatami wielu prestiżowych nagród w skali kraju i międzynarodowej areny. W ostatnim czasie otrzymaliśmy z BCC tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki jako Marka Europejska.  W Pradze międzynarodowa organizacja WORCOB przyznała spółce kolejną nagrodę w postaci statuetki The BIZZ – Pinnacle 2018 (Szczyt Biznesu 2018) oraz Złoty Medal Inspirational Company 2018 i Tytuł World Business Leader.

  To dzięki przestrzeganym standardom i wartościom etycznym stworzyliśmy rozpoznawalną i uznaną markę. Naszą wartością jest zdobyte zaufanie kontrahentów, a kompetencje i wyśrubowane standardy uzupełnione nienaganną reputacją tworzą wizerunek rzetelnej marki. Profesjonalizm obsługi naszych kontrahentów oraz najwyższa jakość dostarczanych towarów i usług są priorytetowe.

  Jesteśmy na rynku 27 lat i wciąż doskonalimy się, by umacniać osiągniętą pozycję lidera w dostawach dla lotnictwa. Prawidłowe analizy zmian ekonomiczno-prawnych na świecie motywują nas do podejmowania nowych wyzwań. Realizujemy zamówienia dla resortów rządowych wielu państw, współpracujemy z największymi zakładami lotniczymi na świecie, uczestniczymy w forach gospodarczych i największych salonach lotniczych. Dążymy do osiągania najwyższych wskaźników ekonomicznych poprzez doskonalenie jakości, wdrażanie innowacji, a także poszukiwanie nowych szans rozwojowych. Takie nastawienie towarzyszy nam od początku istnienia firmy.

  Rozumiejąc specyfikę branży lotniczej, wdrożyliśmy stopniowo 10 systemów zarządzania jakością według krajowych i międzynarodowych norm m.in. w zakresie wyrobów, usług, dostaw czy bezpieczeństwa informacji. Nowoczesne technologie informatyczne wdrożone w ostatnich latach pozwoliły utworzyć specjalne platformy ułatwiające realizację kontraktów, szybkie ofertowanie i formułowanie zamówień. Były to trafione inwestycje, które  umocniły naszą pozycję handlową. Jako niewielka firma z Podkarpacia w zakresie obrotu specjalnego dla przemysłu lotniczego działamy niemal na całym świecie. Posiadając przedstawicielstwo zachodnich producentów, dostarczamy nowoczesne technologie dla lotnictwa w Europie Wschodniej.

  Anna i Czesław Koliszowie

  Anna i Czesław Koliszowie

  Zostali państwo po raz kolejny nagrodzeni statuetką VIP-a Biznesu. Co oznacza utrzymanie tego tytułu od kilku lat?

  Tytuł VIP jest wymowny sam w sobie. Stworzyliśmy własną markę w wymagającej branży lotniczej, a to ogromny sukces. Marka ANKOL jest wiernym odbiciem naszych osobowości, priorytetów  i wartości. Utrzymany tytuł VIP Biznesu 2018 potwierdza nasz zdobyty status, stabilność oraz przynależność do tych, którzy uczestniczą w transformacji  rzeczywistości.

  W ostatnim czasie ukazała się pani książka „Anna Kolisz – kobieta sukcesu”. Czy to podsumowanie drogi zawodowej?

  Osiągnięte sukcesy w biznesie były wypadkową wielu pozytywnych zdarzeń w moim życiu. Moim celem jest pokazanie młodym czytelnikom, że trzeba mieć marzenia i wiarę w ich spełnienie. Odwaga, upór i konsekwencja przybliża nas do celu, ale nie gwarantuje go. Zbudowałam prestiżową markę w niezwykle wymagającej branży.  W książce wracam we wspomnieniach do mojego domu rodzinnego, bo tak naprawdę to rodzina kształtuje osobowość, którą należy potem właściwie rozwijać.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane