• Menu

  45. „Geneva Inventions” z 14 medalami dla Polski

  Fot. Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów

  Na przełomie marca i kwietnia w Genewie miała miejsce 45. Międzynarodowa Wystawa Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions”. Jak co roku, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, będące oficjalnym przedstawicielem Polski, zorganizowało polskie stoisko, na którym znalazło się 14 rozwiązań polskich twórców

  Polskie rozwiązania cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno wśród osób zwiedzających wystawę, jak i przedstawicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych. Zadawali oni bardzo wiele szczegółowych pytań dotyczących zasad funkcjonowania innowacji prezentowanych na polskim stoisku, a także niejednokrotnie prosili o wskazanie możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z ich twórcami.

  Pośród polskich wynalazków prezentowanych na wystawie znalazło się pięć rozwiązań wyłonionych w ramach konkursu „Student Wynalazca” organizowanego corocznie przez Politechnikę Świętokrzyską.

  Najmłodszymi wystawcami z Polski byli uczniowie Zespołu Szkół nr 6 z Jastrzębia Zdroju. Zaprezentowali oni dwa innowacyjne rozwiązania: ISEPT – Innowacyjny System Edukacyjny i Leczenia oraz E-Jurnal for PE – Interaktywny dziennik na WF. Zwłaszcza pierwsze z nich wzbudzało niesamowite zainteresowanie wśród zwiedzających.

  Łącznie na 45. wystawie Geneva Inventions, Polska otrzymała 4 złote medale, 9 srebrnych medali i 1 medal brązowy. Pełna lista autorów i tytułów polskich rozwiązań wraz z przyznanymi nagrodami znajduje się na stronie polskiewynalazki.pl.

  Gościem honorowym polskiego stoiska na wystawie „Geneva Inventions” byli jak co roku prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej dr Alicja Adamczak, prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów dr hab. inż. Michał Szota oraz dyrektor biura Krajowej Rady SPWiR Agnieszka Mikołajska.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *